Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

PKP SA z umową na projekt przebudowy dworca Łowicz Główny

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-04-07 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PKP SA z umową na projekt przebudowy dworca Łowicz Główny
fot. Muri, lic. CC BY-SA 4.0 Wikimedia commonsDworzec Łowicz Główny. Zdjęcie z 2014 r.
Kolejna umowa projektowa, jaką PKP SA zawarły w marcu, dotyczy dworca Łowicz Główny. Dokumentacja będzie gotowa pod koniec roku.

Projekt przebudowy dworca Łowicz Główny przygotuje łódzka pracownia Domagało Wnuk Architekci, z którą PKP SA podpisały umowę 26 marca. Jej wartość to 307,6 tys. zł. Dokumentacja wraz ze wszelkimi pozwoleniami ma być gotowa w ciągu 36 tygodni od zawarcia umowy.

Przewidziano kompleksową przebudowę dworca wraz z przebudową strefy wejścia głównego (rampa, schody) oraz wykonaniem dodatkowego wejścia i dojścia do wejścia do tunelu PKP PLK. Jak wynika z dokumentacji, na parterze ma zostać utrzymana poczekalnia oraz stworzony nowy korytarz prowadzący do nowego wejścia do dworca – od strony tunelu PKP PLK. Tam również znajdzie się pomieszczenie sprzedaży biletów – kasy, oraz pomieszczenia techniczne (elektryczne, teletechniczne). Do poczekalni będzie również przylegać toaleta. Niezależna klatka schodowa z windą będzie prowadzić na piętro, gdzie przewidziano podział funkcji na część dworcową (noclegownie PR, ŁKA, KM oraz pomieszczenia administracji dworca) oraz komercyjną z przeznaczeniem na funkcje biurowe.

Zakres prac przewiduje też zagospodarowanie najbliższego otoczenia dworca z dostosowaniem do już wprowadzonych zmian przez inne podmioty. Powstać ma m.in. jedno miejsce postojowe dla osób niepełnosprawnych i jedno do ładowania pojazdów elektrycznych. Część terenu urządził już Łowicz. Powstał m.in. parking na 178 aut, nowy dojazd, przearanżowano zieleń.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
GZM: Linie lotniskowe wzmocnią miejskie połączenia

Komunikacja

GZM: Linie lotniskowe wzmocnią miejskie połączenia

Redakcja 06 kwietnia 2020

Dworzec Łowicz Główny do przebudowy. Powstanie projekt

Przestrzeń

Dworzec Łowicz Główny do przebudowy. Powstanie projekt

Witold Urbanowicz 27 listopada 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5