Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

PKP SA z ofertami na remont dwóch helskich dworców

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-08-23 15:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PKP SA z ofertami na remont dwóch helskich dworców
mat. PKP SAWizualizacja dworca Hel
PKP SA otworzyły dziś oferty w dwóch przetargach – na remont dworca Hel oraz Kuźnica (Hel), leżących przy linii 213 na Półwyspie Helskim. W obu przypadkach, by rozstrzygnąć przetarg, trzeba będzie dopłacić.

Jeden z przetargów dotyczy dworca Hel, ujętego w gminnej ewidencji zabytków. Prace będą miały kompleksowy charakter i zakładają także dobudowanie pomieszczeń w południowym skrzydle wraz z wiatą, nawiązującą charakterem i gabarytami do historycznej formy. Zadaszenie będzie pełnić funkcję zewnętrznej poczekalni, szczególnie przydatnej w sezonie. Więcej o zakresie prac piszemy tutaj.

Dzisiaj (23 sierpnia) minął termin składania ofert. Wystartowała jedynie firma PBE Elbud Gdańsk, która proponuje wykonanie prac za 8,423 mln zł brutto. To więcej, niż zaplanowany budżet, określony na kwotę 5,220 mln zł brutto. Na realizację robót przeznaczono 420 dni, czyli ok. 14 miesięcy. W czasie robót podróżni będą korzystać z dworca tymczasowego.


Wizualizacja dworca w Kuźnicy, mat. PKP SA

Drugie postępowanie dotyczy zabytkowego dworca Kuźnica (Hel). Budynek po przebudowie będzie pełnił funkcje obsługi podróżnych oraz funkcje obsługi ruchu kolejowego – na parterze przewidziano poczekalnię, miejsce pod kasę, poczekalnię sezonową, toaletę. Więcej o zakresie prac piszemy tutaj.

Oferty w postępowaniu złożyły dwie firmy. PBE Elbud Gdańsk wyceniło roboty na 6,411 mln zł, a warszawski MERX na 6,691 mln zł. Również i w tym przypadku został przekroczony budżet, określony na kwotę 4,504 mln zł brutto.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Opóźnia się oddanie dworca w Pomiechówku. Od roku

Przestrzeń

Opóźnia się oddanie dworca w Pomiechówku. Od roku

Witold Urbanowicz 21 lipca 2021

Rusza budowa nowego dworca w Pruszczu Gdańskim

Przestrzeń

Rusza budowa nowego dworca w Pruszczu Gdańskim

inf. pras oprac. JM 30 czerwca 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5