Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

PKP SA z ofertami na przebudowę zaniedbanego dworca w Dąbrowie Górniczej

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-09-13 16:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PKP SA z ofertami na przebudowę zaniedbanego dworca w Dąbrowie Górniczej
mat. PKP SA
Zdewastowany dworzec w Dąbrowie Górniczej odzyska swój dawny blask i ponownie będzie służyć podróżnym. PKP SA otworzyły oferty w przetargu na przebudowę zabytkowego budynku. O zamówienie ubiega się siedem firm. Prace potrwają ponad rok.

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa nieczynnego i opuszczonego dworca kolejowego Dąbrowa Górnicza, który wybudowano w połowie XIX w. Obiekt, ujęty w ewidencji zabytków, zostanie przywrócony do stanu pierwotnego – z zachowaniem wymiarów i materiału elewacji. 

Wejście do budynku znajdzie się od strony południowej, zaplanowano tutaj schody. Na parterze przewidziano poczekalnię, kasę, toalety i dwa lokale komercyjne. Część zachodnią przeznaczono na przestrzeń biurową dla Urzędu Miasta Dąbrowa Górnicza.

Zagospodarowanie zostanie otoczenie. Powstanie wiata peronowa, pełniąca funkcję otwartej poczekalni z wiatą rowerową. Wybudowany zostanie parking (niezależnie od tego trwa przebudowa układu torowego i miasto realizuje projekt węzła przesiadkowego z oddzielnymi parkingami). Wizualizacje tutaj.

W poniedziałek (13 września) minął termin składania ofert. Wystartowało siedem podmiotów, z czego dwa zmieściły się w budżecie określonym na 16,388 mln zł brutto. Berger Bau Polska proponuje 14,975 mln zł brutto, Przedsiębiorstwo Robót Budowlanych i Transportowych Cechini z Krynicy-Zdroju – 16,350 mln zł, komsorcjum firm Murkrak z miejscowości Węgrzce, Zakład Remontowo-Budowlany Murdza z Miechowa i Dynamik z Krakowa – 16,728 mln zł, Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Budowlane Budecon z Sosnowca – 16,997 mln zł, konsorcjum firm Wodpol z Żywca i PBO Śląsk z Sosnowca – 19,320 mln zł, Przedsiębiorstwo Budowlane Dombud z Katowic – 22,143 mln zł, konsorcjum firm Nowa – Mosty z Dąbrowy Górniczej i Przedsiębiorstwo Budowlane Mazur z Jankowic – 23,309 mln zł.

Jedynym kryterium wyboru jest cena. Na realizację robót przeznaczono 455 dni (ponad 15 miesięcy). Wartość prac oszacowano na blisko 16 mln zł.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Bardzo duże zainteresowanie przebudową dworca w Kielcach. 12 ofert

Przestrzeń

Bardzo duże zainteresowanie przebudową dworca w Kielcach. 12 ofert

Witold Urbanowicz 13 września 2021

Dworzec w Milanówku zostanie przebudowany. Wybrano wykonawcę

Przestrzeń

Dworzec w Milanówku zostanie przebudowany. Wybrano wykonawcę

Witold Urbanowicz 13 września 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5