Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

PKP SA z ofertami na przebudowę dworca Zbąszyń

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-11-05 16:19
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PKP SA z ofertami na przebudowę dworca Zbąszyń
mat. PKP SA
PKP SA otworzyły oferty w przetargu na remont i przebudowę dworca w Zbąszyniu. O zamówienie ubiegają się cztery firmy.

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa dworca kolejowego Zbąszyń. W skład zamówienia wchodzi też opracowanie brakującej dokumentacji projektowej w zakresie wykonania aranżacji pomieszczeń parteru na cele samorządu.

Budynek zostanie poddany kompleksowej renowacji. Wykonana zostanie rekonstrukcja pierwotnych form profili m.in. gzymsów, balustrad. Zmieni się zagospodarowanie wnętrz. Obiekt zostanie podzielony na trzy segmenty o niezależnej funkcji. W centralnym segmencie zaplanowano obsługę pasażerów – założono przywrócenie historycznej lokalizacji poczekalni dworcowej z przyległymi pomieszczeniami kas wraz z zapleczem socjalnym dla kasjerów. Zaprojektowano toalety, pokój dla opiekuna, wewnętrzną rowerownię dostępną od strony peronów oraz lokale komercyjne dostępne z holu. Segmenty skrajne przewidziano na lokale komercyjne i pomieszczenia samorządu – zaplanowano zespół sal sportowo-wielofunkcyjnych z zapleczem. Na piętrze zaprojektowano lokale biurowe.

Dziś (5 listopada) minął termin składania ofert. Wystartowały cztery podmioty. Najtańszą ofertę złożył Agrobex z Poznania, który zaproponował kwotę 26,445 mln zł brutto. W budżecie określonym na kwotę 31,841 mln zł brutto zmieścił się też Torpol, oferując wykonanie prac za 28,2 mln zł brutto. Trakcja zaproponowała 38,167 mln zł, a Merx – 39,169 mln zł.

kryterium wyboru jest cena. Dokumentacja ze wszelkimi zgodami powinna zostać przekazana w ciągu 36 tygodni od zawarcia umowy, a na całość prac przeznaczono 116 tygodni (nieco ponad dwa lata). Szacowana wartość zamówienia to 31,064 mln zł netto.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Nowa Częstochowa Główna. Ruszają prace projektowe

Przestrzeń

Nowa Częstochowa Główna. Ruszają prace projektowe

Redakcja 03 listopada 2020

Stalowa Wola Rozwadów do odnowy. Rusza przetarg [wizualizacje]

Przestrzeń

Stalowa Wola Rozwadów do odnowy. Rusza przetarg [wizualizacje]

Witold Urbanowicz 03 listopada 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5