Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

PKP SA z ofertami na przebudowę dworca w Milanówku

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-07-29 15:27
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PKP SA z ofertami na przebudowę dworca w Milanówku
mat. PKP SA
PKP SA otworzyły oferty w przetargu na przebudowę niewielkiego dworca kolejowego w Milanówku przy linii kolejowej 447 z Warszawy do Grodziska Mazowieckiego. O zamówienie ubiegają się dwa podmioty. Roboty potrwają niespełna rok.

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa dworca Milanówek. Wykonawca musi uzyskać pozwolenia konserwatorskie – układ urbanistyczno-konserwatorski jest wpisany do rejestru zabytków. Ochronie podlegają wystrój elewacji zewnętrznych, bryła, kąt dachu, a także wystrój zejścia do tunelu i holu dworca.

Obiekt składa się z jednokondygnacyjnej bryły na planie kwadratu z dobudówką od strony wschodniej oraz zejściem do tunelu. Dworzec zostanie poddany kompleksowej przebudowie – z rozbiórką dachu i wybranych ścian nośnych i działowych oraz zmianą otworów okiennych i drzwiowych. W południowym skrzydle od strony frontowej założono zabudowanie fasady aluminiowo-szklanej z zastosowaniem ścianki lekkiej szklanej. W budynku przewidziano hol pełniący funkcję poczekalni, kasę biletową, miejsce pod lokal komercyjny, toalety. Obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wizualizacje prezentowaliśmy tutaj.

Dzisiaj (29 lipca) minął termin składania ofert. Wystartowały dwa podmioty. Woj-Art ze Skierniewic wycenił prace na 4,678 mln zł, a MERX z Warszawy zaproponował 5,289 mln zł. Budżet na ten cel wynosi 4,708 mln zł brutto.

Jedynym kryterium wyboru jest cena. Na realizację prac przeznaczono 52 tygodnie.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Cztery firmy zainteresowane przebudową dworca we Władysławowie

Przestrzeń

Cztery firmy zainteresowane przebudową dworca we Władysławowie

Witold Urbanowicz 23 lipca 2021

Trzy oferty na modernizację dworca Łowicz Główny

Przestrzeń

Trzy oferty na modernizację dworca Łowicz Główny

Witold Urbanowicz 21 lipca 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5