Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

PKP SA z ofertami na projekty 8 dworców. M.in. Nałęczów, Pilawa i Brwinów

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-12-11 16:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PKP SA z ofertami na projekty 8 dworców. M.in. Nałęczów, Pilawa i Brwinów
fot. Henryk Bielamowicz, lic. CC BY-SA 4.0 Wikimedia commons
PKP SA otworzyły oferty w przetargu na wykonanie dokumentacji projektowej dla przebudowy ośmiu budynków dworcowych. Tym razem zamówienie obejmuje dworce Pilawa, Brwinów, Jaktorów, Swarzewo, Mrzezino, Szymankowo, Nałęczów, Milanówek.

Przedmiotem przetargu jest wykonanie dokumentacji przedprojektowej, projektowej oraz okołoprojektowej wraz z nadzorem autorskim dla przebudowy ośmiu dworców – oddzielnie dla każdego obiektu. Więcej o zakresie pisaliśmy tutaj. Wczoraj (10 grudnia) minął termin składania ofert.

Dla zadania związanego z przebudową dworca Pilawa wpłynęło aż 10 ofert na kwoty od 215,3 tys. zł do 781,1 tys. zł brutto. Najtańszą propozycję złożyła pracownia WK Architekci ze Swarzędza. Budżet na to zadanie wyniósł 272,6 tys. zł brutto.

Dokumentację dla przebudowy dworca Brwinów są gotowe wykonać trzy firmy, które złożyły oferty na kwoty od 184,3 tys. zł do 387,5 tys. zł brutto. Najtańszą propozycję złożyła firma FBT z Warszawy. Budżet na ten cel wynosił 129,3 tys. zł brutto.

Wpłynęły cztery oferty na dokumentację dla przebudowy dworca Jaktorów. Opiewają one na kwoty od 189,7 tys. zł do 572 tys. zł brutto. Najtańszą propozycję złożyła firma An Archi Group z Gliwic. Budżet na ten cel wynosił 175,1 tys. zł brutto.

W zadaniu obejmującym dokumentację dla przebudowy dworca Swarzewo wpłynęły cztery oferty na kwoty od 209,7 tys. zł do 426,7 tys. zł brutto. Najtańszą propozycję złożyła firma Buden z Gdańska. Budżet był określony na kwotę 361,7 tys. zł brutto.

Kolejne zadanie dotyczyło dokumentacji projektowej dla przebudowy dworca Mrzezino. O zamówienie ubiegają się cztery firmy z ofertami od 161,7 tys. zł do 242,2 tys. zł brutto. Najtańszą propozycję złożyła firma Buden z Gdańska. Budżet był określony na kwotę 216,4 tys. zł brutto.

Szóste zadanie dotyczy dworca Szymankowo. Zadania jest gotowa podjąć się firma An Archi Group z ofertą na kwotę 376,4 tys. zł brutto przy budżecie 238,0 tys. zł brutto.

Przedmiotem kolejnego zadania jest przygotowanie dokumentacji projektowej dla przebudowy dworca Nałęczów – głównie pod kątem dostosowania do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wpłynęły cztery oferty na kwotę od 177,7 tys. zł do 572 tys. zł brutto. Najtańszą ofertę złożyła firma Kosikowski Architektura. Budżet na ten cel był określony na 212,5 tys. zł brutto.

Ostatnie zadanie dotyczyło budowy nowego dworca w Milanówku. Wpłynęło siedem ofert na prace projektowe o wartości od 227,6 tys. zł do 572 tys. zł brutto. Najtańszą ofertę złożyła firma WK Architekci ze Swarzędza. Budżet na ten cel wynosił 294,7 tys. zł brutto.

Jedynym kryterium wyboru w każdej części jest cena. Na przygotowanie dokumentacji, wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę, przeznaczono 36 tygodni.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
PKP SA z umową na projekt przebudowy dworca w Kołobrzegu

Przestrzeń

PKP SA z umową na projekt przebudowy dworca w Kołobrzegu

Witold Urbanowicz 06 kwietnia 2020

Jest umowa na przebudowę dworca w Bolesławcu

Przestrzeń

Jest umowa na przebudowę dworca w Bolesławcu

Witold Urbanowicz 01 kwietnia 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5