Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

PKP SA wyłoniły wykonawców dla przebudowy siedmiu dworców

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-09-25 12:31
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PKP SA wyłoniły wykonawców dla przebudowy siedmiu dworców
mat. PKP SAWizualizacja wnętrz dworca Wałbrzych Główny
We wrześniu PKP SA dołożyły środków i rozstrzygnęły siedem przetargów dworcowych – Wałbrzych Główny, Olsztynek, Kąty Wrocławskie, Radymno, Smolec, Imbramowice, Boguszów Gorce Zachód. Zabrakło jedynie środków na przebudowę dworca w Bolesławcu.

We wrześniu PKP SA rozstrzygnęły siedem postępowań przetargowych na przebudowy dworców kolejowych. Każdorazowo o wyborze decydowała cena, która była jedynym kryterium wyboru. Aby rozstrzygnąć postępowania zamawiający musiał podnieść budżet.

Przed połową miesiąca, 9 września, wybrano wykonawcę dla dworca Wałbrzych Główny. Została nim firma Berger Bau Polska, która zaproponowała wykonanie prac za 30,7 mln zł brutto. Z kolei 13 września rozstrzygnięto wreszcie przetarg dla Olsztynka. Wygrała firma SKB z Warszawy z ofertą na kwotę blisko 21 mln zł brutto. Jednocześnie odrzucono ofertę firmy Merx z Białegostoku. Tego samego dnia wybrano wykonawcę dla dworca Kąty Wrocławskie. Została nim firma Berger Bau, która jest gotowa wykonać prace za 16,9 mln zł brutto. Rozstrzygnięto również postępowanie dla dworca Radymno. Wygrała firma Texom z Krakowa z ofertą na kwotę 5,5 mln zł brutto. Jednocześnie odrzucono ofertę konsorcjum Firma Remontowo-Budowlana Piotrowski i Techart z miejscowości Wiązownica. Umowa na przebudowę została podpisana 1 października. Prace na dworcu rozpoczną się najpóźniej w połowie października br. Przebudowany dworzec zostanie oddany do użytku pasażerów do końca 2020 roku.

Po połowie miesiąca, 17 września, rozstrzygnięto przetarg na przebudowę dworca Smolec. Wygrała firma AKBiK z Wrocławia, która proponuje 10,7 mln zł brutto. Z kolei 19 września unieważniono przetarg na dworzec w Bolesławcu z powodu przekroczenia budżetu. PKP SA planowały przeznaczyć na ten cel kwotę w wysokości 12,8 mln zł, a najtańsza oferta opiewała na kwotę 18,99 mln zł brutto. Wyłoniono również wykonawcę dla dworca Imbramowice. Zostało nim konsorcjum firm Solar System z Jeleniej Góry i NTSystem z Gdańska, które oferuje 5,6 mln zł brutto. Natomiast 20 września rozstrzygnięto przetarg na przebudowę dworca Boguszów Gorce Zachód. Wygrało konsorcjum firm Kal&Sk, PPHU Kal Aleksander Kowalski i Usługi Instalacyjno-Budowlane Sławomir Kowalski z Walimia z kwotą 8,8 mln zł brutto.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Jak będzie wyglądać dworzec w Siedlcach?

Przestrzeń

Jak będzie wyglądać dworzec w Siedlcach?

Witold Urbanowicz 19 września 2019

Dworzec w Pszczółkach do przebudowy. Sześć ofert [wizualizacje]

Przestrzeń

Dworzec w Pszczółkach do przebudowy. Sześć ofert [wizualizacje]

Witold Urbanowicz 18 września 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5