Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

PKP SA wybrały wykonawcę przebudowy dworca w Rzepinie

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-10-21 15:29
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PKP SA wybrały wykonawcę przebudowy dworca w Rzepinie
mat. PKP SA
PKP SA rozstrzygnęły ponowiony przetarg na przebudowę dworca kolejowego w Rzepinie. Obiekt odzyska ceglaną elewację. Prace potrwają ok. 15 miesięcy.

Przedmiotem przetargu jest przebudowa dworca kolejowego Rzepin. Budynek zlokalizowany w międzytorzu jest objęty ochroną konserwatorską i znajduje się w wojewódzkiej ewidencji zabytków. Założono wymianę konstrukcji dachu, pokrycia dachowego, stolarki okiennej i drzwiowej. Przywrócona zostanie ceglana elewacja ukryta pod tynkiem. Jak informują PKP SA, odnowione, a w przypadku, gdy będzie to konieczne, odtworzone na wzór historycznych zostaną detale architektoniczne, w tym m.in. tzw. palmety, czyli ozdobne elementy w formie stylizowanych liści palmowych, na narożach budynku i ścianie szczytowej. Planowane jest również odtworzenie świetlika nad holem oraz kominów. Obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W ramach prac założono rozbiórkę budynku byłej remizy, zlokalizowanego od strony wschodniej dworca. Pojawi się wiata rowerowa.

Na parterze przewidziano hol połączony z poczekalnią, kasy, ogólnodostępne toalety oraz lokale komercyjne. Dodatkowo na parterze znajdą się pomieszczenia służbowo-biurowe dla Polregio. Na pierwszym piętrze – pomieszczenia dla najemców. W jednym skrzydle zaprojektowano pomieszczenia biurowo-socjalne dla PKP Cargo i Gminy Rzepin, a w drugim skrzydle – dla PKP Intercity. W piwnicy znajdą się pomieszczenia wystawiennicze (w tym wyeksponowane schrony) i zaplecze muzeum o tematyce – jak wynika z wcześniejszych zapowiedzi – kolejowej. Wizualizacje tutaj.

Przed połową lipca minął termin składania ofert. Wystartowały cztery podmioty. Jedynym kryterium wyboru jest cena. Ostatecznie wczoraj (20 października) zamawiający wskazał zwycięzcę – to firma LK Inwest z Wrocławia, która złożyła najtańszą ofertę, na kwotę 11,424 mln zł.

Teraz wybór musi się uprawomocnić. Jedynym kryterium wyboru jest cena. Na realizację prac przeznaczono 455 dni. W czasie prac podróżni będą korzystać z tymczasowego dworca kontenerowego.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Rusza przebudowa dworca w Łowiczu

Przestrzeń

Rusza przebudowa dworca w Łowiczu

Redakcja 21 października 2021

Władysławowo z wykonawcą dworca, Hel i Kuźnica z unieważnieniem

Przestrzeń

Władysławowo z wykonawcą dworca, Hel i Kuźnica z unieważnieniem

Jakub Madrjas 10 października 2021

Rozpoczyna się przebudowa dworca w Milanówku

Przestrzeń

Rozpoczyna się przebudowa dworca w Milanówku

Jakub Madrjas 07 października 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5