Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

PKP SA wybrały wykonawcę przebudowy dworca w Kielcach

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-12-10 14:36
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PKP SA wybrały wykonawcę przebudowy dworca w Kielcach
mat. PKP SA
PKP SA rozstrzygnęły przetarg na kompleksową przebudowę dworca Kielce. O zamówienie ubiegało się 12 podmiotów, ale żaden nie zmieścił się w budżecie zamawiającego. Ostatecznie zamawiający zwiększył środki. Obiekt otrzyma nową elewację, a jego wnętrza zostaną całkowicie przebudowane.

Przedmiotem przetargu jest przebudowa dworca w Kielcach. Prace będą miały kompleksowy charakter. Założono odkrycie, naprawę i izolację tunelu. Wnętrze budynku zostanie poddane całkowitej modernizacji z usunięciem szeregu ścian konstrukcyjnych i wykonaniem nowych słupów żelbetowych. Wizualizacje tutaj.

Utrzymana zostanie dotychczasowa lokalizacja wejścia. Zaprojektowano reprezentacyjny hol. W hali dworca znajdą się kasy, toalety, centrum obsługi pasażera, poczekalnie, lokale komercyjne. Toalety znajdą się też w podziemiu. Na I piętrze przeznaczono pomieszczenia administracji dworca oraz pod wynajem dla Urzędu Miasta. Na II piętrze znajdą się pomieszczenia Polregio. Skrzydła boczne będą przeznaczone na funkcje komercyjne – przede wszystkim biurowe. W południowym skrzydle znajdzie się Straż Ochrony Kolei, a w północnym – Polregio.

Fasada będzie szklana. Zmiana wyglądu elewacji – z uwagi na ujęcie obiektu w ewidencji zbytków – będzie podlegała uzgodnieniom z konserwatorem zabytków. W pozostałej części zastosowane zostaną płyty fiberobetonowe, a w skrzydle południowym – panele fotowoltaiczne. Obiekt zostanie docieplony wełną mineralną.

We wrześniu minął termin składania ofert. Wystartowało 12 firm, ale wszystkie propozycje przewyższały budżet określony na niespełna 30 mln zł brutto. Ostatecznie PKP SA zwiększyły budżet i 2 grudnia rozstrzygnęła przetarg. Wygrała firma MGBuilding z Kielc, która zaproponowała 44,215 mln zł. Jedynym kryterium wyboru była cena.

Wybór musi uprawomocnić się. Na realizację prac przeznaczono 75 tygodni, czyli blisko 17 miesięcy. W czasie robót podróżni będą korzystać z dworca tymczasowego. Za projekt odpowiada firma Pas Projekt.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5