Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

PKP SA wybrały wykonawcę programu funkcjonalnego dworca w Grudziądzu

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2022-06-10 14:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PKP SA wybrały wykonawcę programu funkcjonalnego dworca w Grudziądzu
mat. K-PWKZ
PKP SA rozstrzygnęły przetarg na wykonanie programu funkcjonalno-użytkowego dla przebudowy modernistycznego dworca w Grudziądzu. Dokument ten stanie się podstawą dla wyboru wykonawcy prac projektowych i budowlanych.

Dworzec w Grudziądzu został wybudowany w latach 1963-65 i jest objęty ochroną konserwatorską. Przedmiotem przetargu jest wykonanie programu funkcjonalno-użytkowego (PFU) dla przebudowy dworca w Grudziądzu – w oparciu o wytyczne służb konserwatorskich.

Obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na poziomie -1 przewidziano halę garażową o powierzchni ok. 880 m2 – z wjazdem od strony zachodniej. Na poziome parteru przewidziano pomieszczenia dla policji, SOK, hol główny, poczekalnię, toalety, kasy biletowe, pomieszczenia komercyjne, wystawę lotniczą. Na poziomie +1 znajdzie się miejsce dla biblioteki, modelarni, sali klubowej i kawiarni. Przewidziano m.in. przywrócenie pełnej wysokości szklanej fasady, usunięcie wtórych elementów elewacji, rozbiórkę elementów poza obrysem głównej bryły dworca. W zakresie zagospodarowania przestrzeni projekt ma być uzgodniony z miastem, które planuje w pobliżu węzeł przesiadkowy z rozbudową linii tramwajowej.

W czwartek 9 czerwca postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wygrało Jaas Studio, które pokonał sześciu konkurentów. Jedynym kryterium była cena. Zamawiający planował przeznaczyć na realizację zamówienia 162 tys. zł.

Na wykonanie PFU przeznaczono na 20 tygodni. Jednocześnie potem wykonawca będzie asystować zamawiającemu w odpowiedzi na pytania na etapie przetargu na projekt i budowę, a także w fazie realizacji inwestycji. Założono, że prace projektowo-budowlane rozpoczną się w lipcu 2023 r. i potrwają 20 miesięcy.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5