Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

PKP SA wybrały wykonawcę nowego dworca w Oświęcimiu

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-08-09 12:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PKP SA wybrały wykonawcę nowego dworca w Oświęcimiu
mat. PKP SA
PKP SA rozstrzygnęły przetarg na budowę nowego dworca systemowego w Oświęcimiu. Wygrało Przedsiębiorstwo Budowlane Mazur, które zaoferowało wykonanie prac za 16,5 mln zł. Nowy obiekt zastąpi istniejący dworzec, który zostanie zburzony.

Przedmiotem zamówienia jest budowa dworca systemowego w Oświęcimiu w oparciu o projekt własny PKP SA. Nowy obiekt będzie parterowy. Budynek składać się będzie z dwóch niezależnych kubatur, połączonych wspólną wiatą. W części kolejowej przewidziano dominantę w postaci wieży zegarowej, kasy biletowe z zapleczem, toalety dla podróżnych przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz kącik do zabaw połączony bezpośrednio pomieszczeniem opiekuna z dzieckiem z własną toaletą, posterunek SOK. Po zachodniej stronie znajduje się tzw. część miejska zawierająca lokale handlowe i usługowe oraz pomieszczenie przeznaczone do gromadzenia odpadów. Pod wiatą znajdzie się zadaszony parking rowerowy. Obok budynku przewidziano też parking dla samochodów. Wizualizacje zamieszczamy tutaj.

Obiekt, który powstanie, zastąpi obecnie nieużytkowany budynek, który zdaniem PKP SA jest zbyt duży, jeżeli chodzi o potrzeby pasażerów, w związku z czym jego dalsze utrzymywanie nie ma sensu. Z holu starego budynku zostanie jedynie zabezpieczona i przeniesiona mozaika z I połowy lat. 60. XX w., wykonana przez Kazimierza Gąsiorowskiego, która będzie eksponowana na elewacji nowego budynku.

W przetargu wystartowało jedynie Przedsiębiorstwo Budowlane Mazur z Jankowic. Zaoferowało ono kwotę 16,5 mln zł brutto, przy budżecie zamawiającego wynoszącym 11,5 mln zł brutto. Niemniej jednak PKP SA postanowiły dołożyć środki i wybrać tę ofertę. Na przeprowadzenie prac przeznaczono rok.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Nowy dworzec w Nidzicy. Drugie podejście

Przestrzeń

Nowy dworzec w Nidzicy. Drugie podejście

Witold Urbanowicz 28 czerwca 2018

Oświęcim: Rusza drugi przetarg na dworzec systemowy

Przestrzeń

Oświęcim: Rusza drugi przetarg na dworzec systemowy

Witold Urbanowicz 01 czerwca 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5