Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

PKP SA wybrały projektantów nowych dworców w Koszalinie i Słupsku

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-09-18 15:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PKP SA wybrały projektantów nowych dworców w Koszalinie i Słupsku
fot. Rdswdn, lic. CC-BY-SA 3.0 Wikimiedia commons
PKP SA rozstrzygnęły w tym tygodniu przetarg na wykonanie dokumentacji projektowych dla nowych dworców w Koszalinie i Słupsku, które mają zastąpić istniejące, powojenne budynki.

Przedmiotem przetargu jest wykonanie dokumentacji projektowej dla budowy nowych dworców w Słupsku i Koszalinie z podziałem na dwa zadania, oddzielnie dla każdej lokalizacji. Wykonawcy będą też sprawować nadzór autorski nad realizacją prac budowlanych. Więcej o zamówieniu pisaliśmy tutaj.

Termin składania ofert minął w lipcu. Pierwsze zadanie dotyczy dworca w Słupsku. O zamówienie ubiegały się 10 firm, które wyceniły prace na kwotę od 711 tys. zł do 2,152 mln zł brutto. Budżet określono na kwotę 3,540 mln zł. Najtańszą ofertę złożyła spółka Studium z Warszawy i to właśnie ta firma wygrała postępowanie.

Drugie zadanie dotyczy z kolei Koszalina. O zamówienie ubiegało się dziewięć firm z ofertami na kwoty od 452,6 tys. zł do 977,9 tys. zł. Budżet na to zadanie wynosił 1,291 mln zł brutto. Wygrała spółka TBiArchitekci z Gdańska, która złożyła najtańszą ofertę.

Wybór musi jeszcze uprawomocnić się. W obu przypadkach na realizację zamówienia w zakresie prac projektowych przeznaczono 52 tygodnie. Przewidywany okres realizacji prac budowlanych to 78 tygodni od zawarcia umowy z wykonawcą robót. W czasie ich trwania podróżni będą korzystać z obiektów tymczasowych.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5