Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

PKP SA wybrały projektanta przebudowy zabytkowego dworca Trakiszki

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2022-01-24 17:20
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PKP SA wybrały projektanta przebudowy zabytkowego dworca Trakiszki
fot. Aphranius, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
PKP SA zleciły wykonanie dokumentacji projektowej dla kompleksowego remontu zabytkowego drewnianego dworca w przygranicznych Trakiszkach. To efekt zaleceń pokontrolnych konserwatora zabytków.

Budynek dworca w Trakiszkach został wybudowany w 1896 r. jako element linii Orany – Szostaków – Suwałki. Drewniany, licznie zdobiony obiekt został wzniesiony w tzw. stylu rosyjskim. Od 1975 r. figuruje w rejestrze zabytków. Na przestrzeni ostatnich dekad rozebrano wiele obiektów wchodzących w skład zabudowań stacyjnych – w tym drewniany budynek spedycyjny i wiatę. Obecnie budynek nie obsługuje pasażerów.

Na początku stycznia PKP SA rozpisały postępowanie ofertowe na opracowanie dokumentacji projektowej na wykonanie kompleksowego remontu zabytkowego budynku dworca i przyległego budynku toalet wraz z uzyskaniem wszelkich niezbędnych pozwoleń. Wystartowało osiem pracowni, a jedynym kryterium wyboru była cena. W poniedziałek 24 stycznia wybrano ofertę firmy WM Usługi Budowlane z Wałbrzycha.

Przetarg jest efektem zaleceń pokontrolnych podlaskiego konserwatora zabytków z 2019 r. Wykonano już ekspertyzę techniczną dachu, a teraz przyszła pora na kolejny krok czyli projekt kompleksowego remontu, który miałby zostać przeprowadzony do końca 2022 r. Na przygotowanie dokumentacji przeznaczono 120 dni.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Czy dworzec kolejowy we Wschowie doczeka się remontu?

Przestrzeń

Czy dworzec kolejowy we Wschowie doczeka się remontu?

Jakub Rösler 17 stycznia 2022

Fiasko przetargu na przebudowę dworca w Gorzowie Wlkp.

Przestrzeń

Fiasko przetargu na przebudowę dworca w Gorzowie Wlkp.

Witold Urbanowicz 14 stycznia 2022

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5