Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

PKP SA przygotowują się do przebudowy dworca w Łukowie

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-06-14 11:42
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PKP SA przygotowują się do przebudowy dworca w Łukowie
fot. Lichen99, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
PKP SA przygotowują się do przebudowy dworca w Łukowie
PKP SA przygotowują się do przebudowy dworca w Łukowie
PKP SA przygotowują się do przebudowy dworca w Łukowie
Rozpoczynają się prace projektowe dla przebudowy zabytkowego dworca w Łukowie. Przetarg na roboty budowlane planowany jest w połowie przyszłego roku. Podróżni z odświeżonego obiektu – jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem – skorzystają na przełomie 2021 i 2022 r.

Dworzec w Łukowie w województwie lubelskim został oddany w 1867 r. Po I wojnie światowej został odbudowany w stylu polskim (dworkowym) – i w takiej formie przetrwał do dzisiaj. PKP SA przymierzają się do przebudowy dworca. W maju podpisano umowę z TPF na wykonanie dokumentacji projektowej.

Forma budynku zostanie zachowana. – Obiekt znajduje się pod ścisła ochroną konserwatora zabytków. PKP SA nie planuje gruntownych zmian architektury budynku, a jedynie przywrócenie budynkowi jego dawnej świetności. Zmiany funkcjonalne koncentrować się będą na zapewnieniu obsługi pasażerów w holu głównym – informuje Karolina Kunczik z biura pasowego PKP SA. Wynikiem przebudowy ma być „nowoczesna i bardziej funkcjonalna przestrzeń”, dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Modernizacja budynku będzie też pociągać za sobą częściową zmianę zagospodarowania wnętrz. – Samorząd miasta, współpracując z PKP SA, zdecydował się na wynajem wyremontowanego pierwszego piętra, gdzie ma znaleźć się nowoczesna sala widowiskowa na ponad 300 miejsc, ze sceną o powierzchni 100 metrów kwadratowych – przekazuje Kunczik. Przy dworcu zaplanowano miejsca postojowe dla samochodów oraz rowerów.

Prace projektowe, które określą szczegółowy zakres prac oraz ich szacunkowy koszt, zakończą się w przyszłym roku. – Ogłoszenie postępowania na wykonanie robót budowlanych planowane jest w połowie przyszłego roku. Wstępnie szacuje się, że termin wykonania robót budowlanych będzie wynosił 60 tygodni – informuje Karolina Kunczik. W czasie przebudowy podróżni będą korzystać z dworca tymczasowego.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Olsztynek: Do przebudowy dworca brakuje dużo

Przestrzeń

Olsztynek: Do przebudowy dworca brakuje dużo

Witold Urbanowicz 13 czerwca 2019

Olsztyński dworzec PKP po raz trzeci nie uznany zabytkiem

Przestrzeń

Olsztyński dworzec PKP po raz trzeci nie uznany zabytkiem

Witold Urbanowicz 13 czerwca 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5