Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

PKP SA przygotowują remont dworca w Życzynie

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-01-29 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PKP SA przygotowują remont dworca w Życzynie
fot. PKP PLK
Powstaje dokumentacja projektowa dla przebudowy dworca w Życzynie, znajdującym się przy linii kolejowej nr 7 w województwie mazowieckim. Postępowanie przetargowe na wykonanie prac budowlanych ma zostać ogłoszone w II poł. 2020 r.

Budynek dworca w Życzynie datowany jest na 1883 r. Obiekt, wraz z częścią placu dworcowego jest wpisany do rejestru zabytków. – Dworzec w Życzynie jest utrzymany w stylistyce charakterystycznej dla drewnianych dworców budowanych przy linii kolejowej Warszawa – Lublin – Chełm w XIX wieku – wskazuje Michał Stilger, rzecznik prasowy PKP SA. Obecnie w dworcu znajdują się poczekalnia oraz lokale mieszkalne.

Obiekt jest szykowany do remontu w ramach programu inwestycji dworcowych. W sierpniu zeszłego roku PKP SA podpisały umowę z firmą Demiurg na przygotowanie dokumentacji projektowej. Wartość zamówienia to 294,2 tys. zł brutto.

Projekt zakłada kompleksową przebudowę obiektu wraz z dostosowaniem części pasażerskiej do potrzeb osób niepełnosprawnych. – Po modernizacji budynek zachowa swoja dotychczasowe funkcje. Na parterze znajdą się: ogrzewana poczekalnia, ogólnodostępne toalety, pomieszczenie kasy biletowej. Pomieszczenia na pierwszym piętrze będą pełniły funkcje mieszkaniowe – wskazuje Stilger. Inwestycja ma objąć także przebudowę części placu dworcowego. Prace obejmą parking, zieleń, chodniki, oświetlenie i monitoring.

Jak informują PKP SA, przetarg na roboty budowlane ma zostać ogłoszony w II połowie tego roku. –Czas przeznaczony na realizację prac budowlanych to 72 tygodnie – przekazuje rzecznik PKP SA.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5