Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

PKP SA przebudują dworzec w Pilawie [wizualizacje]

Dalej Wstecz
Data publikacji:
04-10-2022
Ostatnia modyfikacja:
02-12-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PKP SA rozpisały przetarg na remont i przebudowę dworca Pilawa. Roboty potrwają ponad rok, a w ich trakcie podróżni będą korzystać z obiektu tymczasowego.

Parterowy dworzec leży przy liniach 7 z Warszawy w kierunku Dorohuska oraz 12 ze Skierniewic do Łukowa. Obiekt, z charakterystyczną elewacją w formie muru pruskiego, datowany jest na 1872 r. i jest objęty ochroną konserwatorską. Budynek w 2015 r. przeszedł już remont elewacji, ale projektant ocenia jego stan na średni – dworzec w znaczniej części, poza poczekalnią i kasą, jest nieużytkowany.

Przewidziano rozbiórkę istniejącego dachu oraz wybranych ścian działowych i nośnych, przebicie nowych okien. Wykonana zostanie nowa konstrukcja drewniana stropu, dach zostanie przykryty blachą tytanowo-cynkową. Założono wymianę stolarki okienne i drzwiowej oraz termomodernizację obiektu od wewnątrz. W ramach inwestycji zmieni się układ funkcjonalny pomieszczeń. Na parterze zaplanowano poczekalnię, pomieszczenie dla opiekuna z dzieckiem, kasę z zapleczem, toalety, pomieszczenie dla najemcy oraz pomieszczenia dla PKP Cargo. Obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W otoczeniu zostaną wybudowane wiata rowerowa oraz miejsca postojowe.

Termin składania ofert mija 25 października. Jedynym kryterium wyboru jest cena. Na realizację robót przeznaczono 64 tygodnie, czyli niemal 15 miesięcy. Projekt przygotowała firma AMT.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Najnowsze wiadomości:

Kongresy
Konferencje
Seminaria
OFERTY PRACY
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5