Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

PKP SA przebudują dworzec w Gorzowie Wlkp. Drugie podejście

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2022-02-21 12:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PKP SA przebudują dworzec w Gorzowie Wlkp. Drugie podejście
mat. PKP SA
PKP SA ponawiają przetarg na przebudowę dworca Gorzów Wielkopolski. Zamówienie jest realizowane w formule projektuj i buduj. Obiekt zostanie zintegrowany z placem i węzłem przesiadkowym planowanym przez miasto, a przewodnim motywem będą wielkie przeszklone wiaty, nawiązujące do historycznych zadaszeń, które można spotkać na peronach.

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa dworca Gorzów Wielkopolski w formule projektuj i buduj. Jak pisaliśmy, dworzec ma otrzymać elewację z okładzin ceramicznych, pojawić się ma również nowa przeszklona ściana elewacyjna – obiekt będzie spójny architektonicznie z planowanym przed budynkiem węzłem przesiadkowym. W budynku dworca przewidziano poczekalnię, toalety, kasy kolejowe i autobusowe, pomieszczenia komercyjne, zaplecze socjalne dla przewoźników autobusowych i kolejowych. Hol główny otrzyma posadzkę kamienną, stosowane będzie też lastryko. Na piętrze przewidziano pomieszczenia dla Polregio. Wykonawca ma również przedstawić projekt koncepcyjny wprowadzenia funkcji komercyjnych do skrzydła wschodniego. W budynku północnym znajdą się pomieszczenia dla SOK, TK Telekom i samorządu.  Łącznik pomiędzy dworcem a budynkiem północnym zostanie rozebrany.

Termin składania ofert mija 29 marca. Jedynym kryterium wyboru jest cena. Na realizację zamówienia przeznaczono 812 dni (ok. 27 miesięcy). Dokumentacja projektowa ma być gotowa w ciągu 40 tygodni. Szacunkową wartość zamówienia określono na 30,371 mln zł netto. W czasie prac podróżni będą korzystać z dworca tymczasowego.

Poprzedni przetarg zakończył się brakiem ofert. Jednocześnie trwa powtórzony przetarg miasta na realizację węzła przesiadkowego przy dworcu kolejowym. Przebudowana zostanie ul. Dworcowa z torowiskiem, pętla zostanie zastąpiona krańcówką dla tramwajów dwukierunkowych, powstanie też dworzec autobusowy.


mat. PKP SA

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5