Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

PKP SA poszukuje projektantów dla trzech dworców w woj. podlaskim

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-07-04 14:54
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PKP SA poszukuje projektantów dla trzech dworców w woj. podlaskim
mat. PKP SA
PKP SA rozpisały przetarg na projektantów dla przebudowy dworców Jabłoń Kościelna, Kuźnica Białostocka oraz Szepietowo leżących w województwie podlaskim przy linii kolejowej nr 6. Przebudowa ma się rozpocząć w II kwartale przyszłego roku.

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji przedprojektowej, okołoprojektowej oraz projektów budowlanych i wykonawczych wraz z uzyskaniem niezbędnych decyzji i uzgodnień dla przebudowy dworców Jabłoń Kościelna, Kuźnica Białostocka oraz Szepietowo. Wszystkie leżą przy linii 6 Zielonka – Kuźnica Białostocka. Wykonawca będzie pełnił też nadzór autorski nad realizacją prac.

Dworzec w Kuźnicy Białostockiej powstał w 1962 r. jest dwukondygnacyjny. Jego stan techniczny jest średni. Inwestycja obejmie przebudowę istniejącego budynku, zmianę w zagospodarowaniu powierzchni oraz dostosowanie obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych. Funkcje związane z obsługą pasażerów zostaną skupione w części budynku sąsiadującej z dojściem na perony. Zlikwidowana zostanie antresola w holu wraz ze schodami. Po przebudowie powierzchnię dworca zajmie częściowo także straż graniczna. Budki handlowe w okolicy dworca zostaną rozebrane.

Parterowy dworzec w Szepietowie powstał w 1864 r. i jest objęty ochroną konserwatorską. Obiekt będzie gruntownie przebudowany, z dostosowaniem do potrzeb osób niepełnosprawnych. Gmina wyraziła zainteresowanie zagospodarowaniem części powierzchni – być może na posterunek policji bądź izbę pamięci generała Kazimierza Pułaskiego. Przewidziano rozbiórkę budynku gospodarczego oraz zmiany w zagospodarowaniu działki. Stworzony ma zostać m.in. plac dworcowy.

Niewielki, jednokondygnacyjny dworzec Jabłoń Kościelna powstał w 1884 r. jako dróżnicówka i jest objęty ochroną konserwatorską. Przewidziano przebudowę budynku wraz z zagospodarowaniem terenu oraz rozbiórkę współczesnej dobudówki i budynku gospodarczego.

Zamówienie jest podzielone na części oddzielnie dla każdego dworca. Termin składania ofert mija 18 lipca. Jedynym kryterium wyboru jest cena. Na opracowanie dokumentacji projektowej przewidziano termin do 36 tygodni od zawarcia umowy, przy czym szczegółowy zakres prac będzie znany po zakończeniu prac projektowych. Przed zatwierdzeniem koncepcji projektowej PKP SA planuje zorganizowanie warsztatów kreatywnych w celu ustalenia potrzeb funkcjonalno-użytkowych dla tych obiektów. Przewidywany termin rozpoczęcia robót budowlanych to II kwartał 2018 r., natomiast okres realizacji powinien wynosić ok. 23 miesiące od momentu zawarcia umowy z wykonawcą robót budowlanych.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Drugie podejście do przebudowy dworca w Jaworze

Przestrzeń

Drugie podejście do przebudowy dworca w Jaworze

Witold Urbanowicz 04 lipca 2017

Sześć wielkopolskich dworców  przy liniach 353 i 131 do przebudowy

Przestrzeń

Sześć wielkopolskich dworców przy liniach 353 i 131 do przebudowy

Witold Urbanowicz 29 czerwca 2017

16 inwestycji dworcowych w Dolinie Popradu. Jest projektant

Przestrzeń

16 inwestycji dworcowych w Dolinie Popradu. Jest projektant

Witold Urbanowicz 28 czerwca 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5