Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

PKP SA ponawiają przetargi na dworce w Czeremsze i Szczytnie

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-06-13 13:45
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PKP SA ponawiają przetargi na dworce w Czeremsze i Szczytnie
mat. PKP SA
Ruszyły nowe przetargi na przebudowę dworców w Szczytnie oraz Czeremsze. Poprzednie postępowania zostały unieważnione, gdyż złożone oferty przewyższały kwoty, jakie PKP SA zamierzały przeznaczyć na realizację inwestycji.

To już drugie podejście do przebudowy dworca w Szczytnie. W poprzednim postępowaniu wpłynęły trzy oferty. Najtańsza z nich opiewała na kwotę 16,3 mln zł brutto, podczas gdy budżet zaplanowany przez PKP SA wynosił niespełna 11 mln zł. W tej sytuacji zamawiający unieważnił postępowanie. Termin składania ofert w nowym przetargu mija 27 lipca. Jedynym kryterium wyboru jest cena. Na realizację przeznaczono 54 tygodnie od podpisania umowy.

Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa przebudowa dworca kolejowego oraz placu przydworcowego w Szczytnie. To już kolejny remont dworca w Szczytnie. Obecnie przewidziany do realizacji projekt zakładał modernizację obiektu dworcowego, budynku WC oraz estetyzację wieży ciśnień. Dodatkowo planowane było także wyburzenie rampy oraz wykonanie nowego układu funkcjonalno-użytkowego zagospodarowania terenu. Więcej pisaliśmy o tym tutaj.

Drugi przetarg, również powtarzany, zakłada kompleksową przebudowę dworca kolejowego w Czeremsze oraz placu przydworcowego. Poprzednie postępowanie zostało unieważnione. PKP SA zamierzały przeznaczyć na ten cel kwotę w wysokości 8 mln zł brutto, podczas gdy najniższa oferta, złożona przez SKB SA z Warszawy, opiewała na kwotę 13,8 mln zł brutto. Termin składania ofert w nowym postępowaniu mija 26 lipca. Jedynym kryterium wyboru jest cena. Na realizację przeznaczono 52 tygodnie.

Obecnie budynek dworca jest w większości nieużytkowany i częściowo zdewastowany. Istniejący budynek pełni funkcję dworca w bardzo ograniczonym zakresie: dostępna jest sprzedaż biletów, kilka pomieszczeń dla osób zarządzających budynkiem oraz ogólnodostępne toalety.

Projekt zakłada pozostawienie parterowego budynku, przy jednoczesnym zmniejszeniu powierzchni dworca oraz powiększenie obrysu zadaszenia. Obiekt zostanie dostosowany do potrzeb niepełnosprawnych, zmieni się układ oraz funkcja pomieszczeń. W zmniejszonym budynku przewidziano nową poczekalnię oraz pomieszczenia komercyjne pod wynajem (lokal usługowy z funkcją sprzedaży biletów oraz pomieszczenia drużyn konduktorskich). Wizualizacje zamieszczamy tutaj.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Kolej wybiera projektanta dla stacji i dworca Olsztyn Główny

Przestrzeń

Kolej wybiera projektanta dla stacji i dworca Olsztyn Główny

Witold Urbanowicz 07 czerwca 2018

PKP SA wybudują 29 dworców systemowych. Rusza przetarg

Przestrzeń

PKP SA wybudują 29 dworców systemowych. Rusza przetarg

Witold Urbanowicz 28 maja 2018

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5