Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

PKP SA podpisały umowy na projekty dla ośmiu dworców

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-03-26 13:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PKP SA podpisały umowy na projekty dla ośmiu dworców
fot. Michał Obiegło, domena publiczna
PKP SA poinformowały o zawarciu umów na wykonanie dokumentacji projektowej dla przebudowy kolejnych dworców. Lista obejmuje Gorzów Wielkopolski, Jastarnię, Otwock, Siedlce, Trawniki, Wejherowo, Stalową Wolę Rozwadów oraz Węgliniec.

Umowy wykonawcze są zawierane w ramach wcześniej toczącego się przetargu ramowego i w oparciu o umowę ramową zawartą 31 sierpnia 2018 r. Zamawiający zapraszał każdorazowo do składania ofert na realizację zamówień szczegółowych wszystkich wykonawców, z którymi zawarł umowę ramową. O wyborze decydowała cena. W każdym wypadku zadaniem wykonawcy będzie opracowanie dokumentacji przedprojektowej, okołoprojektowej oraz projektów budowlanych i wykonawczych. Wykonawca będzie pełnić też nadzór autorski nad realizacją prac budowlanych.

Pisaliśmy już o zawartych w styczniu umowach na dworce w Poznaniu, Kielcach, Skierniewicach i Chełmie. Teraz lista podpisanych umów zawiera 8 dalszych pozycji. Sporo zleceń trafi do firmy Pas Projekt. Firma zrealizuje projekt dla Siedlec za 644,5 tys. zł netto, Gorzowa Wielkopolskiego za 531 tys. zł netto, Wejherowa za 304,1 tys. zł netto, Stalowej Woli Rozwadowa za 322,2 tys. zł netto oraz Otwocka za 262,2 tys. zł netto. Umowy w tej sprawie podpisano 28 lutego.

Dwa zlecenia trafiły też do pracowni Paka Architekci ze Skierniewic, z którą PKP SA podpisały umowy 28 lutego. Spółka zrealizuje dokumentację dla dworców Trawniki za 301,8 tys. zł netto oraz Jastarnia za 211,1 tys. zł netto. PKP SA podpisał też 4 marca umowę z firmą TPF Warszawa na dokumentację projektową dla Węglińca. Spółka wykona to za 1,302 mln zł netto.

Przetarg ramowy na wykonanie dokumentacji projektowych obejmuje 74 lokalizacje. To element programu inwestycji dworcowych do 2023 r. W sumie na realizację zamówienia w zakresie projektów PKP SA przeznaczyły 26,8 mln zł netto.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Dworzec w Radymnie idzie do remontu

Przestrzeń

Dworzec w Radymnie idzie do remontu

Witold Urbanowicz 25 marca 2019

Dworzec w Suszu do przebudowy. Rusza przetarg (wizualizacje)

Przestrzeń

Dworzec w Suszu do przebudowy. Rusza przetarg (wizualizacje)

Witold Urbanowicz 24 marca 2019

Dwie oferty na przebudowę Gdańska Głównego

Przestrzeń

Dwie oferty na przebudowę Gdańska Głównego

Witold Urbanowicz 19 marca 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5