Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

PKP SA podpisały umowę na przebudowę dworca w Szczytnie

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-06-07 09:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PKP SA podpisały umowę na przebudowę dworca w Szczytnie
mat. PKP SA
Pod koniec maja PKP SA podpisały umowę na przebudowę dworca w Szczytnie, leżącym w województwie warmińsko-mazurskim, leżącym przy linii nr 219 do Olsztyna. Prace potrwają ok. roku.

Projekt zakładał modernizację obiektu dworcowego, budynku WC oraz estetyzację wieży ciśnień. Dodatkowo planowane jest także wyburzenie rampy oraz wykonanie nowego układu funkcjonalno-użytkowego zagospodarowania terenu. Przed budynkiem dworca pojawią się parking oraz stojaki na rowery.

W przypadku samego dworca, ze względu na wartości architektoniczno-historyczne budynku, przewidziana jest ograniczona ingerencja w strukturę zewnętrzną obiektu. Polegać ona będzie na renowacji oraz odtworzeniu pierwotnego wyglądu dworca, zwłaszcza dachu. Zakres prac obejmuje zlikwidowanie barier dla osób niepełnosprawnych, zmianę układu oraz funkcji pomieszczeń, zapewnienie nowej poczekalni, holu kasowego, lokali komercyjnych, pomieszczeń gospodarczych i technicznych, wykonanie nowej identyfikacji wizualnej, systemu monitoringu. Na parterze przewidziano pięć lokali komercyjnych, w tym kasy oraz pomieszczenie dla drużyn konduktorskich. Na pierwszym piętrze przewidziano hostel z pokojami sypialnymi.

PKP SA podpisały umowę z wykonawcą, firmą SKB z Warszawy, 30 maja. Podmiot ten będzie miał 54 tygodnie na przeprowadzenie robót. Wartość kontaktu to 19,46 mln zł brutto. Inwestycja jest dofinansowana z programu unijnego dla Polski Wschodniej.

To już kolejny w ostatnich latach remont dworca w Szczytnie. Wcześniej przeprowadzono ”estetyzację”, w ramach której odnowiona została elewacja oraz wymieniono część okien. Obecne prace są kontynuacją tamtego remontu, ale w szerszym zakresie.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5