Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

PKP SA podpisały umowę na koncepcję dworca w Grudziądzu

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-02-11 12:16
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PKP SA podpisały umowę na koncepcję dworca w Grudziądzu
fot. Kudak, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
W Grudziądzu ma stanąć nowy dworzec, który zastąpi istniejący, dosyć zaniedbany budynek. PKP SA zleciły właśnie wykonanie programu funkcjonalno-użytkowego. Umowa z wykonawcą prac projektowych i budowlanych dla nowego dworca miałaby zostać zawarta jeszcze w tym roku.

Jak pisaliśmy, PKP SA planują zburzyć istniejący dworzec kolejowy w Grudziądzu. Zgodnie z pierwotnymi zapowiedziami jego miejsce miał zastąpić tzw. dworzec systemowy, który charakteryzuje się zuniformizowanym, powtarzalnym projektem i zarazem niewielką kubaturą. – Powierzchnia obiektu ma być dostosowana do liczby pasażerów, więc możliwe, że dworzec nie zostanie wybudowany w formule innowacyjnego dworca systemowego, tylko jako większy obiekt, odpowiadający potrzebom podróżnych – zaznaczała Aleksandra Rudzińska-Rdzanek, z biura prasowego PKP SA.

Pod koniec stycznia PKP SA zawarły umowę z gdańską spółką Demiurg na przygotowanie dokumentacji przedprojektowej dla nowego dworca. Wartość umowy to 110,5 tys. zł netto. Wykonawcę wyłoniono w postępowaniu prowadzonym wśród uczestników umowy ramowej z 2018 r. na wykonanie dokumentacji przedprojektowej, projektowej i okołoprojektowej dla wybranych zadań inwestycyjnych objętych programem inwestycji dworcowych na lata 2016–2023.

Zadaniem wybranego wykonawcy jest przygotowanie kompletnego programu funkcjonalno-użytkowego (PFU) na potrzeby realizacji inwestycji. Projektant musi przedstawić koncepcję urbanistyczno-architektoniczną, oszacować planowane koszty prac projektowych i budowlanych, a także pełnić nadzór autorski w zakresie zgodności dokumentacji projektowej – która ma być elementem przetargu projektuj i buduj – z przygotowanym PFU.

Jak informują PKP SA, przewidywany okres realizacji robót budowlanych wynosi 131 tygodni. Planowany termin podpisania umowy z wykonawcą zamówienia w formule projektuj i buduj to III kwartał 2020 r.


Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Sześć ofert na dworzec Zajezierze koło Dęblina

Przestrzeń

Sześć ofert na dworzec Zajezierze koło Dęblina

Witold Urbanowicz 31 stycznia 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5