Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

PKP SA: Drogie oferty projektowe na dostosowanie pięciu dworców

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-01-21 11:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PKP SA: Drogie oferty projektowe na dostosowanie pięciu dworców
fot. Rmisko, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commonsDworzec w Sulechowie
PKP SA otworzyły oferty w przetargu na wykonanie dokumentacji projektowej na remont i przebudowę pięciu dworców z ich dostosowaniem do potrzeb osób niepełnosprawnych (TSI-PRM). Lista obejmuje Sulechów, Pierzyska, Nowiny Wielkie, Jasień Brzeski i Babimost. Zamawiający o szczęściu mówić nie może: oferty kilkukrotnie przewyższają zaplanowany budżet.

Przedmiotem przetargu jest wykonanie dokumentacji projektowej dla pięciu dworców w zakresie ich dostosowania do potrzeb osób niepełnosprawnych i wymogów TSI-PRM. Chodzi o Sulechów, Pierzyska, Nowiny Wielkie, Jasień Brzeski i Babimost. Więcej o zamówieniu pisaliśmy tutaj.

W poniedziałek 20 stycznia minął termin składania ofert. W sumie na realizację zamówienia przeznaczono 262,2 tys. zł brutto – w tym 52,4 tys. zł brutto na poszczególne dworce. W poniedziałek 20 stycznia minął termin składania ofert. Nierzadko wyceny dla poszczególnych obiektów były droższe niż budżet na wszystkie pięć dworców.

O zadanie związane z dworcem Sulechów ubiegały się cztery pracownie, które wyceniły swoje oferty od 218,9 tys. zł do 356,6 tys. zł brutto. Dla dworca Pierzyska wpłynęły trzy oferty na kwoty od 159,9 tys. zł do 301,1 tys. zł brutto. W zadaniu związanym z dworcem Nowiny Wielkie również wpłynęły trzy oferty na kwoty od 182 tys. zł do 340,1 tys. zł brutto. Dwie firmy ubiegają się o zlecenie związane z dworcem Jasień Brzeski. Oferty opiewają na kwoty 251,8 tys. zł i 257,4 tys. zł brutto. W zadaniu obejmującym dworzec Babimost wpłynęły cztery oferty na kwoty od 239,2 tys. zł do 400,3 tys. zł brutto.

To już drugie postępowanie na projekty dla tych dworców. Jeśli PKP SA zdecydują się na zwiększenie środków, to o wyborze zdecyduje cena. Na realizację dokumentacji przeznaczono 36 tygodni.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Kto przebuduje dworzec Kraków Swoszowice?

Przestrzeń

Kto przebuduje dworzec Kraków Swoszowice?

Witold Urbanowicz 10 stycznia 2020

Bolesławiec: 10 chętnych na remont dworca. Znajdą się środki?

Przestrzeń

Bolesławiec: 10 chętnych na remont dworca. Znajdą się środki?

Witold Urbanowicz 09 stycznia 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5