Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

PKP PLK chcą rozbudować Warszawę Gdańską. Drugie podejście

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-10-17 12:55
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PKP PLK chcą rozbudować Warszawę Gdańską. Drugie podejście
fot. PKP PLK
Ruszył drugi przetarg na rozbudowę stacji Warszawa Gdańska z myślą o obsłudze zwiększonych potoków podróżnych. Przewidziano budowę dodatkowego tunelu oraz dwóch kładek po zachodniej i wschodniej stronie stacji. W ramach inwestycji powstanie też wreszcie dojście do peronów z wiaduktu w ciągu ul. Andersa.

PKP PLK ogłosiły nowy przetarg na dostosowanie Warszawy Głównej do obsługi zwiększonego ruchu pasażerskiego. To element przygotowań do remontu podmiejskiej i dalekobieżnej linii średnicowej w Warszawie, którego perspektywa odsuwa się w czasie.

Zarządca infrastruktury założył budowę nowego przejścia podziemnego po zachodniej stronie stacji z łącznikiem prowadzącym do istniejącego tunelu, a także projektowanego nowego dworca z budynkami biurowymi. W istniejącym tunelu przewidziano zamianę schodów zwykłych na ruchome. Zaplanowano także budowy dwóch kładek – wschodniej, łączącej perony z wiaduktem w ciągu Andersa oraz zachodniej, łączącej perony z ul. Felińskiego oraz ul. Kłopot. Więcej o zakresie prac pisaliśmy tutaj.

Postępowanie jest prowadzone w formule projektuj i buduj. Na realizację przeznaczono maksymalnie 20 miesięcy. Termin składania ofert mija 27 listopada. O wyborze zdecydują cena (70%) oraz skrócenie czasu realizacji (30%). W poprzednim przetargu nie było chętnych na wykonanie prac.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5