Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

PKM Tychy rozpisało przetarg na kierowców

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2019-04-12 11:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PKM Tychy rozpisało przetarg na kierowców
fot. PKM Tychy
Tyski przewoźnik autobusowy rozpisał przetarg na kierowanie pojazdami przez najbliższe dwa lata. Ta nietypowa forma znalezienia kierowców nie jest nowa. Regularnie, choć w niewielkim zakresie, robi to też MPK Łódź.

Przedmiotem zamówienia są usługi kierowania pojazdami autobusowymi w komunikacji miejskiej, na ustalonych, w zależności od potrzeb zleceniodawcy, liniach komunikacyjnych. Chodzi o obsługę 4,14 mln wozokilometrów w okresie od początku czerwca tego roku do końca maja 2021 r. Do tej usługi zwycięzca przetargu powinien skierować minimum 60 kierowców.

To dużo. Wartość zamówienia PKM Tychy oszacowało na 9 963 060 zł brutto. Przewoźnik korzysta z ok. 130 autobusów. Outsourcowani kierowcy będą więc stanowić kilkanaście procent wszystkich pracowników spółki pracujących za kółkiem.

Nie tylko Tychy postępują w ten sposób. Niedawno pisaliśmy o podobnym przetargu w MPK Łódź, zresztą już kolejnym. Tam szykano firmy, która zapewni kierowców na nie więcej niż 5 proc. zadań przewozowych spółki. Dla tamtejszego MPK to sposób na zapewnienie sobie elastyczności w przypadku zwiększonego zapotrzebowania na kierowców. Urzędnicy mocno podkreślali, że nie ejst to zagrożenie dla kierowców etatowych, a w dodatku kontrahentem MPK był w tym przypadku Związek Zawodowy Motorniczych i Kierowców.

W Tychach zamówienie wydaje się być większe i trudno się dziwić. Brak kierowców to problem z którym borykają się przedsiębiorstwa transportowe w całym kraju. Miejscy przewoźnicy w największych aglomeracjach rekrutację prowadzą właściwie cały czas, a gdy pojawiają się postulaty płacowe, tak jak np. w Warszawie jakiś czas temu, do porozumienia dochodzi bardzo szybko. Przetarg na kierowców na najbliższe dwa lata, to też formalne przerzucenie odpowiedzialności za obsadę części autobusów na firmę zewnętrzną.

W Tychach na oferty czekają do 14 maja.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
PKM Tychy podpisało umowę na przebudowę zajezdni

Przestrzeń

PKM Tychy podpisało umowę na przebudowę zajezdni

Redakcja 08 kwietnia 2019

Tychy bliżej przebudowy zajezdni autobusowej i trolejbusowej

Przestrzeń

Tychy bliżej przebudowy zajezdni autobusowej i trolejbusowej

Witold Urbanowicz 05 lutego 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5