Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

PKM Tychy podpisało umowę na przebudowę zajezdni

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2019-04-08 14:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa PKM Tychy

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PKM Tychy podpisało umowę na przebudowę zajezdni
Budynek biurowy po modernizacji mat. PKM Tychy
PKM Tychy podpisało umowę na przebudowę zajezdni
PKM Tychy podpisało umowę na przebudowę zajezdni
PKM Tychy podpisało umowę na przebudowę zajezdni
PKM Tychy podpisało 8 kwietnia umowę z firmą Mostostal Warszawa, która wykona kompleksową modernizację zajezdni autobusowej i trolejbusowej w Tychach. Prace mają ruszyć pod koniec kwietnia i potrwają zgodnie z umową 13 miesięcy.

Wykonawcą inwestycji będzie Mostostal Warszawa, który zmodernizuje tyską zajezdnię autobusową i trolejbusową za 58,2 mln zł brutto. Prace obejmą m.in. instalacje sanitarne, deszczowe i wodociągowe, sieć trakcyjną dla trolejbusów, układ drogowy, a także układ dostarczania gazu CNG do stanowisk ładowania. Przebudowana zostanie także hala napraw m.in. utworzonych zostanie 27 stanowisk obsługi pojazdów (11 wyposażonych w kanały), warsztatów elektrycznych i elektronicznych, pomieszczeń biurowych i socjalnych.

– W ramach inwestycji gruntownie przebudowane zostanie zaplecze istniejącej od 1976 r. i dotąd nieremontowanej bazy PKM. Nowa zajezdnia usprawni proces obsługi autobusów zasilanych gazem CNG oraz trolejbusów i autobusów elektrycznych. Hala napraw została zaprojektowana w taki sposób, aby wszystkie stanowiska były przelotowe, co pozwoli na lepsze wykorzystanie powierzchni. Ponadto stanowiska postojowe dla autobusów zostaną wyposażone w dodatkowe 50 punktów tankowania gazu, co w związku z planowanymi dostawami autobusów gazowych dziś jest niezbędne – mówi Miłosz Stec, prezes PKM Tychy.

Modernizacja zajezdni autobusowej jest częścią wartego 164 mln zł projektu UE, zakładającego rozwój komunikacji miejskiej w Tychach. W ramach projektu miasto ma zakupić ponad pięćdziesiąt autobusów zasilanych CNG, mikrobusów, elektrobusów, pojazdów serwisowych i pogotowia technicznego, a także przebudować zaplecze techniczne zajezdni autobusowej. Wykonawca ma 13 miesięcy od dnia przekazania terenu budowy na wykonanie inwestycji.

– Po zakończeniu inwestycji tyska zajezdnia będzie jedyną w Polsce, która będzie miała niemal w 100% autobusy zasilane gazem ziemnym CNG, czyli paliwem alternatywnym do oleju napędowego. Tym samym Tychy umocnią swoją pozycję lidera pod względem zastosowania paliw alternatywnych w transporcie publicznym – dodaje Andrzej Dziuba – prezydent Tychów. To bardzo ważne w kontekście walki samorządów – także Tychów – ze smogiem. Autobus zasilany gazem CNG emituje o 70 proc. mniej zanieczyszczeń niż nowe autobusy z silnikami diesla – podkreśla prezydent Dziuba.

Nowe autobusy nie tylko ograniczą emisję spalin, ale także hałasu. – Jako pierwsze w naszym mieście będą także przystosowane do przewozu rowerów. Wiem, że wielu rowerzystów na to czekało – dodaje Miłosz Stec.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5