Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

PKM Świerklaniec z ofertami na 25 autobusów. Bliskie starcie MAN-a i Solarisa

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-06-16 14:54
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PKM Świerklaniec z ofertami na 25 autobusów. Bliskie starcie MAN-a i Solarisa
fot. PKM Świerklaniec
Przedsiębiorstwo Komunikacji Metropolitalnej w Świerklańcu otworzyło oferty w przetargu na dostawy 25 autobusów 12-metrowych z napędem spalinowym. O zamówienie ubiegają się dwie firmy. Pojazdy mają zostać dostarczone do końca roku.

Przedmiotem zamówienia jest dostawa 25 fabrycznie nowych autobusów długości 11,80 do 12,00 m (lub 12,15 m – dokumentacja zamówienia nie jest jednoznaczna). Pojazdy mają pomieścić min. 91 pasażerów, z czego 25 na miejscach siedzących.

Wymagany jest silnik spalinowy o mocy min. 220 kW oraz trzy pary drzwi w układzie 2-2-2,otwierane elektropneumatycznie do wewnątrz. W autobusie powinny znaleźć się okna przesuwne, ogrzewanie wnętrza konwektorami i systemem nagrzewnic, dodatkowe ogrzewanie wodne, klimatyzację, elektroniczne tablice diodowe, monitoring, nagłośnienie.

Dzisiaj (16 czerwca) minął termin składania ofert. Wystartowały dwie firmy. Solaris zaproponował 32,072 mln zł brutto, natomiast MAN – 32,558 mln zł. Obie oferty przewyższają budżet określony na 30,289 mln zł brutto.

Jeśli PKM zdecyduje się dopłacić, to o wyborze zdecydują cena (60%) orz kryteria techniczne (40%). Pod uwagę brane będzie 13 podkryteriów: materiał konstrukcyjny szkieletu nadwozia i podwozia, pojemność skokowa silnika, moc silnika, moment obrotowy silnika, gwarantowany okres międzyobsługowy silnika, zaoferowanie silnika i pojazdu jednego producenta (producenci z tej samej grupy kapitałowej, zaoferowanie autobusu hybrydowego (wspieranego przez silnik elektryczny o mocy co najmniej 10 kW), rozwiązania techniczne przedniego zawieszenia, liczba miejsc dostępnych z niskiej podłogi, poszycie zewnętrzne ścian bocznych, zewnętrznych pod linią okien, mocowanie paneli bocznych zewnętrznych, spełnienie wymogów homologacji w zakresie wytrzymałości konstrukcji nośnej dużych pojazdów pasażerskich oraz w zakresie ochrony osób przebywających w kabinie pojazdu użytkowego. Pojazdy mają być dostarczone do 30 grudnia 2021 r.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
PKM Świerklaniec kupuje 25 autobusów

Komunikacja

PKM Świerklaniec kupuje 25 autobusów

Witold Urbanowicz 17 maja 2021

Świerklaniec chce kupić trzy używane autobusy

Komunikacja

Świerklaniec chce kupić trzy używane autobusy

Witold Urbanowicz 06 maja 2021

PKM Świerklaniec akceptuje ofertę na nowe autobusy

Komunikacja

PKM Świerklaniec akceptuje ofertę na nowe autobusy

Witold Urbanowicz 09 kwietnia 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5