Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNERZY DZIAŁU


Komunikacja

PKM Sosnowiec wybrało dostawcę autobusów przegubowych

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-06-09 14:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PKM Sosnowiec wybrało dostawcę autobusów przegubowych
fot. MAN
PKM Sosnowiec rozstrzygnął przetarg na dostawy pięciu nowych autobusów niskopodłogowych osiemnastometrowych o napędzie Diesla spełniających normę Euro 6. Przetarg zawiera też opcję na dostawy kolejnych trzech pojazdów. O zamówienie ubiegały się dwa podmioty, ale ostatecznie zwyciężył MAN.

Zamawiający wymaga pojazdów o długości 17,5-18,75 m. Autobusy mają pomieścić min. 130 pasażerów, z czego 25% na miejscach siedzących. Co najmniej 10 ma być dostępnych z poziomu niskiej podłogi. Przewidziano drzwi w układzie 2-2-2-2. Wymagany jest silnik o mocy min. 235 kW. Przewidziano ogrzewanie wodne, klimatyzację, porty USB do ładowania urządzeń mobilnych, system zapowiedzi, wyświetlacze LED i LCD, kasowniki, bramki zliczające pasażerów, monitoring, system kontroli trzeźwości kierowcy.

Termin składania ofert upłynął pod koniec kwietnia. MAN zaoferował pojazdy za 8,450 mln zł brutto, natomiast Solaris zaoferował 8,475 mln zł brutto. Obie oferty nieznacznie przewyższały budżet określony na 7,995 mln zł brutto.

PKM zdecydowało się dopłacić i dziś (9 czerwca) rozstrzygnęło postępowanie. Wygrał MAN, który zdobył więcej punktów w kryterium ceny oraz oceny techniczno-eksploatacyjnej. Na realizację zamówienia przeznaczono 11 miesięcy.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Sosnowiec z ofertami na autobusy. MAN vs Solaris

Komunikacja

Sosnowiec z ofertami na autobusy. MAN vs Solaris

Witold Urbanowicz 27 kwietnia 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5