Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

PKM Katowice kupuje 30 autobusów

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2016-05-02 14:50
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PKM Katowice kupuje 30 autobusów
fot. Paweł Grzywocz, lic. CC A-SA 2.5 GenericPKM Katowice
Katowicki przewoźnik ogłosił przetarg na 30 nowych autobusów z czego połowa to pojazdy przegubowe. W nich Na oferty przewoźnik czeka do końca maja.

Przedmiotem zamówienia przewoźnika, który w ramach KZK GOP korzysta z prawie 250 pojazdów różnych marek (głównie nowych solarisów, ale też leciwych jelczy i ikarusów), jest 15 autobusów zwykłych, 12–metrowych, oraz 15 autobusów przegubowych. Zamawiający podzielił przedmiot zamówienia na dwie grupy, dla ułatwienia opisu, ale jest to przetarg jednoczęściowy, więc oferenci muszą zaproponować 30 pojazdów tego samego producenta.

Oba rodzaje autobusów muszą mieć niską podłogę na całej długości, być fabrycznie nowe (wyprodukowane w 2016 r.) i posiadać silniki spełniające normę emisji spalin Euro 6. Pojazdy określane są jako ekologiczne, co oznacza nie tylko wspomnianą normę, ale też ściśle opisaną zawartość tlenków azotu, tlenków węgla czy cząstek stałych w spalinach.

Krótsze autobusy muszą pomieścić co najmniej 86 pasażerów, a dłuższe –140. W obu przypadkach 25 proc. z nich musi mieć możliwość podróży na miejscu siedzącym. Co ciekawe, przegubowce, oprócz miejsca na wózek dziecięcy przy II drzwiach, powinny mieć dwa miejsca na wózek inwalidzki (przy II oraz przy III drzwiach). Autobusy jednoczłonowe powinny posiadać miejsce dla jednego wózka dziecięcego i jednego inwalidzkiego. Układ drzwi to 2–2–2 przy pojazdach 12–metrowych i 2–2–2–2 przy przegubowcach.

Oferenci powinni legitymować się doświadczeniem w postaci dostarczenia w ciągu ostatnich trzech lat co najmniej 15 standardowych autobusów w ramach jednego zamówienia, a także co najmniej 15 przegubowców w ramach jednego zamówienia.

W przetargu najważniejszym kryterium jest cena (70 proc.). 30 proc. punktów będzie można uzyskać za rozbudowane kryteria techniczne. Najważniejsze to użycie do szkieletu nadwozia a także poszycia nadwozia materiałów odpornych na korozję, odpowiednia pojemność silnika (preferowana 9–11 dm3), oraz jak największa liczba miejsc siedzących dostępnych z poziomu niskiej podłogi.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Solaris dostarczy 20 autobusów do Katowic

Komunikacja

Solaris dostarczy 20 autobusów do Katowic

Jakub Dybalski 03 lipca 2015

Jakie autobusy chce kupić PKM Katowice

Komunikacja

Jakie autobusy chce kupić PKM Katowice

Jakub Dybalski 11 maja 2015

PKM Katowice chce kupić 20 autobusów

Komunikacja

PKM Katowice chce kupić 20 autobusów

Jakub Dybalski 07 maja 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5