Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

PKM Katowice: Dwie oferty na dostawy pięciu autobusów

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-05-27 14:26
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PKM Katowice: Dwie oferty na dostawy pięciu autobusów
fot. UM Gliwice
PKM Katowice otworzyło oferty w przetargu na dostawę pięciu nowych 12-metrowych autobusów. O zamówienie ubiegają się Solaris i MAN. Na dostawy przeznaczono niespełna rok.

Przedmiotem zamówienia jest dostawa pięciu nowych autobusów o długości 11,8-12,15 m, mieszczących min. 86 pasażerów, z czego 25% na miejscach siedzących. Wymagany układ drzwi to 2-2-2. Pojazdy mają być wyposażone w silnik diesla o mocy min. 180 kW. Pojazdy mają być klimatyzowane i wyposażane w kasowniki, nagłośnienie, system informacji pasażerskiej, monitoring, system liczenia pasażerów, system kontroli trzeźwości kierowcy.

Dzisiaj (27 maja) minął termin składania ofert. Wystartowały dwie firmy. MAN oferuje dostawy za 6,476 mln zł, a Solaris – 6,805 mln zł. Obie propozycje nieznacznie przewyższają budżet określony na 6,027 mln zł brutto.

O wyborze decydują ocena właściwości techniczno-eksploatacyjnych (40%) oraz cena (60%). Pod uwagę będą brane materiał elementów konstrukcyjnych szkieletu nadwozia i szkieletu podwozia, materiał poszycia zewnętrznego nadwozia, charakterystyka silnika, podział przedniej szyby czołowej, liczba miejsc siedzących z poziomu niskiej podłogi, gwarancja całopojazdowa, spełnienie wymogów homologacji pojazdu w zakresie wytrzymałości konstrukcji nośnej dużych pojazdów pasażerskich oraz ochrony osób przebywających w kabinie pojazdu użytkowego. Na wykonanie zamówienia przeznaczono 330 dni.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
PKM Katowice kupuje pięć autobusów

Przestrzeń

PKM Katowice kupuje pięć autobusów

Witold Urbanowicz 20 kwietnia 2021

Kolejne Solarisy dla PKM Katowice. Umowa podpisana

Przestrzeń

Kolejne Solarisy dla PKM Katowice. Umowa podpisana

Witold Urbanowicz 02 kwietnia 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5