Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

PKM Gliwice wyleasinguje 19 hybryd

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-12-27 14:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PKM Gliwice wyleasinguje 19 hybryd
fot. ZTM Katowice
PKM Gliwice rozpisało przetarg na ośmioletni leasing na dostawy 10 autobusów hybrydowych o długości ok. 12 m i dziewięciu pojazdów w wersji przegubowej. Na dostawy przeznaczono niecałe dziewięć miesięcy.

Przedmiotem zamówienia jest dostawa w formie leasingu dziewiętnastu fabrycznie nowych autobusów hybrydowych – dziesięciu dwuosiowych i dziewięciu trzyosiowych. Na dostawy przeznaczono maksymalnie 260 dni. Okres leasingu ustalono na osiem lat. Po zakończeniu okresu leasingu nastąpi wykup pojazdów.

Pojazdy dwuosiowe o długości 11,8-12,1 m mają pomieścić min. 91 osób, z czego min. 25% na miejscach siedzących. Autobusy mają być niskopodłogowe, z wejściem na wysokości maks. 340 mm. Wymagany układ drzwi to 2-2-2. Zamawiający oczekuje silnika spalinowego o mocy netto min. 200 kW. Wymagany jest hybrydowy zespół napędowy, z funkcją rekuperacji energii oraz silnikiem elektrycznym o mocy min. 5 kW. Zainstalowany zostanie ogranicznik prędkości do 80 km/h.

Autobusy trzyosiowe o długości 17,5-18,75 m mają pomieścić min. 141 osób, z czego co najmniej 25% na miejscach siedzących. Wymagany układ drzwi to 2-2-2-2, z wejściem na wysokości maks. 340 mm. Zamawiający oczekuje silnika spalinowego o mocy etto min. 235 kW. Wymagany jest hybrydowy zespół napędowy, z funkcją rekuperacji energii oraz silnikiem elektrycznym o mocy min. 5 kW. Zainstalowany zostanie ogranicznik prędkości do 80 km/h.

Pojazdy będą klimatyzowane. Wymagany jest system ogrzewania włączony w układ chłodzenia silnika i ogrzewania autobusu, wykorzystujący ciepło z układu chłodzenia silnika, wspomagany agregatem grzewczym. Wyposażenie obejmuje okna z przesuwną górną częścią, ładowarki USB do urządzeń mobilnych, router wi-fi, monitoring, kasowniki, elektroniczne tablice informacyjne LED i LCD, nagłośnienie, system zapowiedzi.

Termin składania ofert mija 26 stycznia. Startować mogą firmy, które zrealizowały co najmniej jedną dostawę pięciu dwuosiowych autobusów o długości całkowitej od 11,80 do12,20 m i co najmniej jedną dostawę pięciu trzyosiowych autobusów przegubowych o długości od 17,50 m do 18,75 m. O wyborze zdecydują cena oferty – wartość leasingu (50%), ocena techniczna (20%), ekologia – zużycie energii, emisja CO2 i emisja zanieczyszczeń (18%), warunki gwarancji i serwisu (5%), ceny wybranych części zamiennych (5%), czas dostawy (2%). W kryteriach technicznych pod uwagę brane będą m.in. materiał oraz sposób zabezpieczenia antykorozyjnego elementów konstrukcyjnych karoserii, pojemność skokowa silnika, wyposażenie pojazdu w zależną (sztywną) oś I, podział szyby czołowej, podział poszycia zewnętrznego ścian bocznych, materiał poszycia zewnętrznego dachu, liczba wszystkich miejsc, udział procentowy miejsc siedzących dostępnych z niskiej podłogi, ilość czunnika chłodzącego, system klimatyzacji z ułatwionym dostępem, spełnienie wymogów w zakresie ochrony osób przebywających w kabinie, dot. wytrzymałości konstrukcji nośnej oraz palności, układ okien awaryjnych, zaoferowanie silników własnej produkcji.


Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
PKM Gliwice ponownie próbuje wydzierżawić autobusy do 2029 r.

Komunikacja

PKM Gliwice ponownie próbuje wydzierżawić autobusy do 2029 r.

Witold Urbanowicz 12 listopada 2021

Gliwice na razie bez nowych autobusów

Komunikacja

Gliwice na razie bez nowych autobusów

Witold Urbanowicz 20 października 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5