Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNERZY DZIAŁU


Komunikacja

PKM Gliwice ponownie próbuje wydzierżawić autobusy do 2029 r.

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-11-12 14:51
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PKM Gliwice ponownie próbuje wydzierżawić autobusy do 2029 r.
fot. PKM Gliwice
PKM w Gliwicach rozpisało przetarg na dzierżawę 25 autobusów o długości ok. 12 m. Pojazdy, które nie mogą być starsze niż z 2021 r., będą służyć w Gliwicach do końca 2029 r.

Przedmiotem zamówienia jest dzierżawa 25 autobusów komunikacji miejskiej niskopodłogowych, jednoczłonowych, jednej marki, o napędzie spalinowym, o długości 11,50 do 12,50 m. Autobusy nie mogą być starsze niż z 2021 r. i mają spełniać normę emisji spalin co najmniej Euro VI. Okres dzierżawy ustalono do 1 stycznia 2022 r. do końca 2029 r. – w sumie 96 miesięcy. Liczba wykonanych wzkm została określona na ok. 2,542 mln (+/-10%).

Zamawiający wymaga pojazdów o długości 11,5-12,5 m. Pojazdy mają pomieścić min. 80 osób, w tym co najmniej 26 na miejscach siedzących. Wymagany jest układ drzwi 2-2-2 z wejściem na wysokości maks. 340 mm. Pojazdy będą wyposażone w klimatyzację, system informacji pasażerskiej, monitoring, kasowniki, instalację ŚKUP, nagłośnienie, system kontroli trzeźwości kierowcy, system zliczania pasażerów.

Termin składania ofert mija25 listopada. Nie ustalono żadnych warunków udziału w zakresie zdolności technicznej i doświadczenia. O wyborze decydują cena (60%), ocena techniczna pojazdów (35%) oraz warunki płatności (5%). Pod uwagę brane będą liczb miejsc dostępnych z poziomu niskiej podłogi, spełnienie wymagań w zakresie informacji pasażerskiej, liczba kamer monitoringu, liczba portów USB, moc chłodzenia klimatyzacji.

Poprzednie postępowanie zakończyło się fiaskiem. Jedyna złożona oferta sporo przewyższała budżet zamawiającego.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Gliwice na razie bez nowych autobusów

Komunikacja

Gliwice na razie bez nowych autobusów

Witold Urbanowicz 20 października 2021

Gliwice z jedną ofertą na dzierżawę autobusów. Od przewoźników

Komunikacja

Gliwice z jedną ofertą na dzierżawę autobusów. Od przewoźników

Witold Urbanowicz 11 października 2021

PKM Gliwice wydzierżawią 25 autobusów

Komunikacja

PKM Gliwice wydzierżawią 25 autobusów

Witold Urbanowicz 27 sierpnia 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5