Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

PKM Gliwice akceptują ofertę na dzierżawę autobusów

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-12-30 16:40
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PKM Gliwice akceptują ofertę na dzierżawę autobusów
fot. UM Gliwice
PKM w Gliwicach rozstrzygnęło przetarg na dzierżawę 25 autobusów o długości ok. 12 m. Zamawiający zaakceptował jedną jedyną ofertę. Pojazdy, które nie mogą być starsze niż z 2021 r., będą służyć w Gliwicach do końca 2029 r.

Przedmiotem zamówienia jest dzierżawa 25 autobusów komunikacji miejskiej niskopodłogowych, jednoczłonowych, jednej marki, o napędzie spalinowym, o długości 11,50 do 12,50 m. Autobusy nie mogą być starsze niż z 2021 r. i mają spełniać normę emisji spalin co najmniej Euro VI. Okres dzierżawy ustalono do 1 stycznia 2022 r. do końca 2029 r. – w sumie 96 miesięcy. Liczba wykonanych wzkm została określona na ok. 2,542 mln (+/-10%).

Zamawiający wymaga pojazdów o długości 11,5-12,5 m. Pojazdy mają pomieścić min. 80 osób, w tym co najmniej 26 na miejscach siedzących. Wymagany jest układ drzwi 2-2-2 z wejściem na wysokości maks. 340 mm. Pojazdy będą wyposażone w klimatyzację, system informacji pasażerskiej, monitoring, kasowniki, instalację ŚKUP, nagłośnienie, system kontroli trzeźwości kierowcy, system zliczania pasażerów.

Jedyną ofertę złożyło konsorcjum firm PKS Południe, Transgór, LZ Apolinary Lazar i Marcin Lazar oraz Usługi Transportowe Krzysztof Pawelec na kwotę 119,3 mln zł brutto. To nieznacznie powyżej budżetu określonego na 115,6 mln zł. Dzisiaj (30 grudnia) zamawiający rozstrzygnął postępowanie i oficjalnie zaakceptował tę ofertę.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
PKM Gliwice wyleasinguje 19 hybryd

Komunikacja

PKM Gliwice wyleasinguje 19 hybryd

Witold Urbanowicz 27 grudnia 2021

PKM Gliwice ponownie próbuje wydzierżawić autobusy do 2029 r.

Komunikacja

PKM Gliwice ponownie próbuje wydzierżawić autobusy do 2029 r.

Witold Urbanowicz 12 listopada 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5