Partnerzy serwisu:
Komunikacja

PKM Czechowice-Dziedzice z ofertą na przegubowe elektrobusy

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-01-18 14:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PKM Czechowice-Dziedzice z ofertą na przegubowe elektrobusy
fot. Solaris
PKM w Czechowicach-Dziedzicach otworzyło oferty w przetargu na dostawy dwóch fabrycznie nowych niskopodłogowych autobusów przegubowych z napędem elektrycznym wraz z infrastrukturą do ich ładowania. Wystartował jedynie Solaris. Zamówienie ma zostać zrealizowane do połowy 2022 r.

Autobusy o długości 17,0-18,745 mm mają pomieścić min. 120 pasażerów, w tym min. 38 na miejscach siedzących. Zamawiający wymaga silników zintegrowanych z osią napędową lub silnika centralnego. W tym pierwszym przypadku moc znamionową określono na min. 220 kW (2x110 kW), a w drugim – na min. 240 kW. Pojemność użyteczna magazynów energii musi być nie mniejsza niż 235 kWh. Zasięg pojazdu – przy dopuszczeniu odzysku energii z procesu hamowania – określono na 120 km.

Jeżeli chodzi o infrastrukturę, przewidziano zaprojektowanie i budowę stacji szybkiego ładowania autobusów z ładowarką pantografową o mocy 190kW przy ulicy Nad Wisłą. Powstać miałaby też stacja wolnego ładowania na terenie zajezdni autobusowej PKM. Więcej o zamówieniu pisaliśmy tutaj.

Dzisiaj (18 stycznia) minął termin składania ofert. Wystartował jedynie Solaris, który zaoferował realizację zamówienia za 9,225 mln zł brutto. Budżet na ten cel wynosił 9,171 mln zł brutto.

Zamówienie miałoby zostać zrealizowane do 30 czerwca 2022 r. Dostawa i odbiór techniczny pierwszego autobusu nastąpi do 31 marca 2022 r., nie wcześniej jednak niż w styczniu 2022 r. Dostawa i odbiór drugiego pojazdu to kwiecień – czerwiec 2022 r. Infrastruktura powinna zostać wybudowana i uruchomiona do końca listopada 2021 r.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
PKM Czechowice-Dziedzice kupują elektryczne przegubowce

Przestrzeń

PKM Czechowice-Dziedzice kupują elektryczne przegubowce

Witold Urbanowicz 13 listopada 2020

Czechowice-Dziedzice z nowymi Solarisami

Komunikacja

Czechowice-Dziedzice z nowymi Solarisami

Witold Urbanowicz 18 września 2017

Czechowice–Dziedzice kupują hybrydy

Komunikacja

Czechowice–Dziedzice kupują hybrydy

Jakub Dybalski 26 czerwca 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5