Partnerzy serwisu:
Komunikacja

PKM Czechowice-Dziedzice akceptuje ofertę na przegubowe elektrobusy

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-03-08 11:37
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PKM Czechowice-Dziedzice akceptuje ofertę na przegubowe elektrobusy
fot. Solaris
PKM w Czechowicach-Dziedzicach rozstrzygnęło przetarg na dostawy dwóch fabrycznie nowych niskopodłogowych autobusów przegubowych z napędem elektrycznym wraz z infrastrukturą do ich ładowania. Zamawiający zaakceptował ofertę Solarisa. Zamówienie ma zostać zrealizowane do połowy 2022 r.

Autobusy o długości 17,0-18,745 mm mają pomieścić min. 120 pasażerów, w tym min. 38 na miejscach siedzących. Zamawiający wymaga silników zintegrowanych z osią napędową lub silnika centralnego. W tym pierwszym przypadku moc znamionową określono na min. 220 kW (2x110 kW), a w drugim – na min. 240 kW. Pojemność użyteczna magazynów energii musi być nie mniejsza niż 235 kWh. Zasięg pojazdu – przy dopuszczeniu odzysku energii z procesu hamowania – określono na 120 km.

Jeżeli chodzi o infrastrukturę, przewidziano zaprojektowanie i budowę stacji szybkiego ładowania autobusów z ładowarką pantografową o mocy 190 kW przy ulicy Nad Wisłą. Powstać miałaby też stacja wolnego ładowania na terenie zajezdni autobusowej PKM. Więcej o zamówieniu pisaliśmy tutaj.

Termin składania ofert minął w okolicach połowy stycznia. Wystartował jedynie Solaris, który zaoferował realizację zamówienia za 9,225 mln zł brutto. To kwota nieznacznie powyżej budżetu, określonego na kwotę 9,171 mln zł brutto. W piątek (5 marca) zamawiający rozstrzygnął postępowanie i zaakceptował ofertę Solarisa.

Zamówienie miałoby zostać zrealizowane do 30 czerwca 2022 r. Dostawa i odbiór techniczny pierwszego autobusu nastąpi do 31 marca 2022 r., nie wcześniej jednak niż w styczniu 2022 r. Dostawa i odbiór drugiego pojazdu to kwiecień – czerwiec 2022 r. Infrastruktura powinna zostać wybudowana i uruchomiona do końca listopada 2021 r.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
PKM Czechowice-Dziedzice z ofertą na przegubowe elektrobusy

Komunikacja

PKM Czechowice-Dziedzice z ofertą na przegubowe elektrobusy

Witold Urbanowicz 18 stycznia 2021

PKM Czechowice-Dziedzice kupują elektryczne przegubowce

Przestrzeń

PKM Czechowice-Dziedzice kupują elektryczne przegubowce

Witold Urbanowicz 13 listopada 2020

Czechowice-Dziedzice z nowymi Solarisami

Komunikacja

Czechowice-Dziedzice z nowymi Solarisami

Witold Urbanowicz 18 września 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5