Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

PKM zbuduje halę magazynowo-garażową

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Rösler

Data publikacji:
2021-10-01 09:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PKM zbuduje halę magazynowo-garażową
Fot. Tomasz Konopacki
Pomorska Kolej Metropolitalna ogłosiła przetarg na wykonanie nowej hali magazynowo-garażowej. Jak podaje spółka, powodem jest kurczące się miejsce w aktualnym budynku, a także fakt, że to PKM odpowiada już za utrzymanie i ewentualne naprawy linii. Skutkuje to koniecznością posiadania przez spółkę materiałów i sprzętu niezbędnego do napraw. Oferty w przetargu można składać do 5 października tego roku. Zwycięzca przetargu będzie miał 6 miesięcy na realizację zamówienia.

PKM rozwija swoją działalność, po trwającej elektryfikacji kolejną potrzebną inwestycją stała się budowa nowej hali magazynowo-garażowej. W obecnie używanym budynku nie mieszczą się już sprzęty i materiały potrzebne przy utrzymaniu i bieżących naprawach linii. W związku z tym spółka ogłosiła przetarg na budowę hali. Ma on objąć swoim zakresem nie tylko budowę nowej hali, ale także budowę wiaty śmietnikowej, zmiany w obecnie istniejącym obiekcie gospodarczym, a także reorganizację terenu wokół planowanej inwestycji, w tym przesadzenie roślin i krzewów.

– Na zapleczu siedziby PKM stoi już jeden budynek magazynowo-gospodarczy, który przez pierwsze lata funkcjonowania PKM SA jako zarządcy infrastruktury był wystarczający. Jednak w związku z ciągłym rozwojem spółki oraz doposażaniem jej w niezbędny dom utrzymywania infrastruktury sprzęt i materiały konieczne okazało się rozbudowanie przestrzeni magazynowej. Trzeba bowiem pamiętać, że po zakończeniu trwającego 5 lat okresu gwarancji wykonawcy naszej linii, obecnie wszystkie potencjalne usterki oraz bieżące naprawy są już całkowicie realizowane przez służby PKM. W związku z tym potrzebujemy więcej przestrzeni na składowanie niezbędnych do tego materiałów utrzymaniowych oraz sprzętu – tłumaczy Tomasz Konopacki, rzecznik prasowy spółki.

Konopacki dodaje, że wykonawca będzie miał na realizację inwestycji 6 miesięcy, które będą liczone od dnia podpisania umowy. Oferty w postępowaniu można składać do 5 października tego roku. Warunkiem udziału jest spełnienie kryteriów doświadczenia potencjalnego wykonawcy i kwalifikacji zawodowych pracowników, którzy będą mieli realizować inwestycję.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Pomorska Kolej Metropolitalna wykorzysta energię ze słońca

Przestrzeń

Pomorska Kolej Metropolitalna wykorzysta energię ze słońca

inf. pras., oprac. ms 12 lipca 2021

Ruszyła elektryfikacja Pomorskiej Kolei Metropolitalnej

Przestrzeń

Ruszyła elektryfikacja Pomorskiej Kolei Metropolitalnej

pomorskie.eu 15 czerwca 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5