Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

PKM zbuduje halę magazynowo-garażową

Dalej Wstecz
Data publikacji:
01-10-2021
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRAWO & FINANSE
PKM zbuduje halę magazynowo-garażową
Fot. Tomasz Konopacki
Pomorska Kolej Metropolitalna ogłosiła przetarg na wykonanie nowej hali magazynowo-garażowej. Jak podaje spółka, powodem jest kurczące się miejsce w aktualnym budynku, a także fakt, że to PKM odpowiada już za utrzymanie i ewentualne naprawy linii. Skutkuje to koniecznością posiadania przez spółkę materiałów i sprzętu niezbędnego do napraw. Oferty w przetargu można składać do 5 października tego roku. Zwycięzca przetargu będzie miał 6 miesięcy na realizację zamówienia.

PKM rozwija swoją działalność, po trwającej elektryfikacji kolejną potrzebną inwestycją stała się budowa nowej hali magazynowo-garażowej. W obecnie używanym budynku nie mieszczą się już sprzęty i materiały potrzebne przy utrzymaniu i bieżących naprawach linii. W związku z tym spółka ogłosiła przetarg na budowę hali. Ma on objąć swoim zakresem nie tylko budowę nowej hali, ale także budowę wiaty śmietnikowej, zmiany w obecnie istniejącym obiekcie gospodarczym, a także reorganizację terenu wokół planowanej inwestycji, w tym przesadzenie roślin i krzewów.

– Na zapleczu siedziby PKM stoi już jeden budynek magazynowo-gospodarczy, który przez pierwsze lata funkcjonowania PKM SA jako zarządcy infrastruktury był wystarczający. Jednak w związku z ciągłym rozwojem spółki oraz doposażaniem jej w niezbędny dom utrzymywania infrastruktury sprzęt i materiały konieczne okazało się rozbudowanie przestrzeni magazynowej. Trzeba bowiem pamiętać, że po zakończeniu trwającego 5 lat okresu gwarancji wykonawcy naszej linii, obecnie wszystkie potencjalne usterki oraz bieżące naprawy są już całkowicie realizowane przez służby PKM. W związku z tym potrzebujemy więcej przestrzeni na składowanie niezbędnych do tego materiałów utrzymaniowych oraz sprzętu – tłumaczy Tomasz Konopacki, rzecznik prasowy spółki.

Konopacki dodaje, że wykonawca będzie miał na realizację inwestycji 6 miesięcy, które będą liczone od dnia podpisania umowy. Oferty w postępowaniu można składać do 5 października tego roku. Warunkiem udziału jest spełnienie kryteriów doświadczenia potencjalnego wykonawcy i kwalifikacji zawodowych pracowników, którzy będą mieli realizować inwestycję.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Nowe przystanki PKM w Gdyni z projektami grafik

Przestrzeń

Nowe przystanki PKM w Gdyni z projektami grafik

Witold Urbanowicz 05 grudnia 2016

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Nowe przystanki PKM w Gdyni z projektami grafik

Przestrzeń

Nowe przystanki PKM w Gdyni z projektami grafik

Witold Urbanowicz 05 grudnia 2016

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5