Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

PKA Gdynia z trzema ofertami na dostawy 24 elektrobusów

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-01-08 14:50
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PKA Gdynia z trzema ofertami na dostawy 24 elektrobusów
fot. Solaris
Przedsiębiorstwo Komunikacji Autobusowej w Gdyni otworzyło oferty w przetargu na dostawy 24 autobusów elektrycznych, w tym ośmiu przegubowych. O zamówienie ubiega się trzech producentów.

Przedmiotem przetargu jest dostawa 24 autobusów elektrycznych. Zamówienie jest podzielone na dwie części. Pierwsza obejmuje 16 pojazdów o długości 11,5–13,5 m, a druga – osiem o długości 17,5–18,75 m. Więcej o szczegółach zamówienia pisaliśmy tutaj.

Dzisiaj (8 stycznia) minął termin składania ofert. Wystartowały trzy firmy. SOR Libchavy pierwszą część wycenił na 46,385 mln zł brutto, w drugiej części nie złożył oferty. Solaris wycenił pierwszą część na 51,562 mln zł, a drugą – na 31,242 mln zł brutto. EvoBus zaproponował za pierwszą część 47,224 mln zł, a za drugą – 32,639 mln zł brutto. Budżet na ten cel wynosił 49,942 mln zł brutto dla części I i 29,558 mln zł brutto za część II.

W obydwu częściach o wyborze decydują cena (53%), okres gwarancji i rękojmi na autobusy (10%) i magazyny energii (4%), zużycie energii (5%), system prekondycjonowania autobusu i magazynów energii (5%), rozwiązanie techniczne umieszczenia silnika / silników trakcyjnych (4%)., rozwiązanie techniczne zastosowanego klimatyzatora (5%), rodzaj zastosowanego ogrzewania przestrzeni pasażerskiej (4%), zastosowanie automatycznego systemu wykrywania i tłumienia ognia (5%), systemy poprawiające bezpieczeństwo jazdy (5%). Zamawiający preferuje asynchroniczne silniki trakcyjne zintegrowane z osią napędową, klimatyzator z pompą ciepła i czynnikiem chłodniczym CO2, włączony w układ ogrzewania całego autobusu oraz układ ogrzewania wykorzystujący tylko energię elektryczną do ogrzewania przestrzeni pasażerskiej w sposób pośredni lub bezpośredni.

Wszyscy producenci zaproponowali 84 miesięcy gwarancji i rękojmi na autobusy i 96 miesięcy na magazyny energii. Na realizację dostaw przeznaczono 300 dni.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
PKA Gdynia kupuje 24 elektrobusy

Komunikacja

PKA Gdynia kupuje 24 elektrobusy

Witold Urbanowicz 30 października 2020

PKA Gdynia z ofertami na infrastrukturę do ładowania elektrobusów

Mobilność

PKA Gdynia z ofertami na infrastrukturę do ładowania elektrobusów

Witold Urbanowicz 02 czerwca 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5