Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Piotrkowskie hybrydy już wkrótce zadebiutują w regularnych kursach

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Data publikacji:
12-12-2022
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. UM Piotrków Trybunalski

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Piotrkowskie hybrydy już wkrótce zadebiutują w regularnych kursach
fot. UM Piotrków Trybunalski
Coraz bliżej przyjazdu nowo wyprodukowanych autobusów hybrydowych do Piotrkowa Trybunalskiego. Będą to pierwsze ekologiczne autobusy, jakie zasilą tabor miejskiej komunikacji w Piotrkowie. Właśnie odbyły się odbiory techniczne sześciu hybryd, a samorząd czeka już również na dostawy elektrobusów.

W miniony czwartek (08.12) w siedzibie firmy Solaris pracownicy Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta oraz Miejskiego Zakładu Komunikacji w Piotrkowie wzięli udział w odbiorze technicznym nowo wyprodukowanych „miękkich” hybryd.

– Nasze zadania polegały przede wszystkim na sprawdzeniu, czy autobusy spełniają warunki zamówienia i są zgodne z zapisami umowy zawartej między miastem a producentem – relacjonują pracownicy ZDiUM i informują, że autobusy jeszcze w grudniu przyjadą do Piotrkowa, a w styczniu powinny już obsługiwać liniowe kursy.

Miasto przypomina, że umowa oprócz zakupu sześciu miękkich hybryd obejmuje również usługę serwisu gwarancyjnego oraz pogwarancyjnego, szkolenia dla kierowców i osób, które będą je naprawiać. W ramach serwisu firma dostarczy także zestaw specjalistycznego oprogramowania i narzędzi służących do diagnostyki i serwisu autobusów. Koszt zakupu autobusów hybrydowych oraz szkolenia załogi MZK to blisko 8,4 mln zł. Więcej o całym zamówieniu można przeczytać tutaj.

Sześć „miękkich” hybryd to pierwsze ekologiczne autobusy, jakie trafią do Piotrkowa w ramach wymiany floty MZK na przyjazną dla środowiska. W 2023 r. dołączy do nich siedem pierwszych autobusów elektrycznych, a w 2024 r. kolejnych pięć „elektryków”. Siedem elektrobusów dostarczy Solaris, który wygrał postępowanie przetargowe, natomiast przetarg na kolejnych pięć elektrycznych autobusów wciąż trwa.

Całą procedurę zakupu ekologicznych autobusów, czyli zarówno 6 miękkich hybryd oraz 12 „elektryków”, w imieniu miasta prowadzi Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta. Wymiana taboru realizowana jest w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Łącznie na zakup „elektryków” wraz ze stacjami ładowania i szkoleniem kadry samorząd wyda 55,3 mln zł. Montaż finansowy: 32,6 mn zł są to środki własne, a 22,75 mln zł stanowi dofinansowanie z NFOŚiGW.

– Dofinansowanie jest istotne, jednak warto podkreślić duży wysiłek finansowy z budżetu miasta, czyli pieniędzy mieszkańców. Wyłożymy na to zadanie prawie 32,6 mln zł - podsumowuje prezydent Krzysztof Chojniak.


Partnerzy działu

Sultof
GMV

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5