Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Piotrków Trybunalski: PKS nie kursuje, Mobilis utrzymuje dworzec

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2018-11-27 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Piotrków Trybunalski: PKS nie kursuje, Mobilis utrzymuje dworzec
fot. Raf24, lic. CC BY-SA 3.0Autobus PKS Piotrków Trybunalski w Warszawie
Pomimo wycofania się Mobilisu z obsługi linii regionalnych w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego nadal działa tamtejszy dworzec autobusowy. Na razie nie ma planów jego sprzedaży, a w okienkach kasowych bez zmian sprzedawane są bilety na kursy innych przewoźników. Ostatni pasażerowie wsiedli bowiem do autobusów PKS Piotrków Trybunalski 30 czerwca.

W ostatnim czasie opisywaliśmy na naszych łamach wycofanie się koncernu Mobilis z rynku przewozów regionalnych i dalekobieżnych. Stopniowo likwidowane są kolejne kursy realizowane przez wchodzące w skład grupy Mobilis spółki wywodzące się z Krajowej Państwowej Komunikacji Samochodowej. Tylko tej jesieni zlikwidowane zostały praktycznie wszystkie połączenia PKS Płock, a 1 grudnia wejdą w życie cięcia w rozkładzie jazdy PKS Mrągowo. Zgodnie z aktualną strategią Mobilis chce docelowo utrzymać przewozy jedynie w rejonie Mławy i Ostródy.

Poszukiwanie nowych rynków nie pozwoliło na przetrwanie

Głośnym echem odbiły się wcześniejsze likwidacje PKS-ów w Ciechanowie, Ostrołęce i Mińsku Mazowieckim. Poza nimi Mobilis praktycznie zlikwidował jednak jeszcze jedno przedsiębiorstwo: bardzo prężny do niedawna PKS Piotrków Trybunalski, który pozostawał przez lata jednym z większych regionalnych przewoźników autobusowych w województwie łódzkim. Spółka przestała wozić pasażerów z początkiem lipca.

Przypomnijmy, że Mobilis kupił od Skarbu Państwa Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Piotrkowie Trybunalskim w 2012 r. i był zobowiązany do prowadzenia działalności transportowej przez kolejne pięć lat. W tym czasie stopniowo likwidowano jednak połączenia, np. w 2015 r. z rozkładu jazdy wykreślone zostały wszystkie kursy na linii do Łodzi. Równolegle poszukiwano jednak nowych rynków, np. w tym samym 2015 r. Mobilis obsługiwał komunikację gminy Andrespol, kursując na trasie Bedoń – Łódź.

Nie ma już nawet zamkniętych przewozów pracowniczych

Rezygnacja z działalności operacyjnej piotrkowskiego PKS rodzi pytania o przyszłość tamtejszego dworca autobusowego, który wciąż pozostaje własnością dawnego przewoźnika. – Nie planujemy obecnie jego sprzedaży. Na dworcu bez zmian i bez zakłóceń funkcjonuje obsługa kasowa i informacyjna – zapewniło nas Biuro Prasowe Mobilis Group.

Jedną z ostatnich form aktywności przewozowej Mobilisu na południu województwa łódzkiego była obsługa zamkniętych przewozów pracowniczych dla kopalni w Bełchatowie. Dziś jednak autobusy przewoźnika nie kursują nawet w ramach kontraktów z przedsiębiorstwami. – PKS w Piotrkowie Trybunalskim nie wykonuje aktualnie żadnych przewozów zamkniętych – poinformował nas Mobilis.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5