Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Pilzno zamyka jedną z głównych ulic dla transportu indywidualnego

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-08-21 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Pilzno zamyka jedną z głównych ulic dla transportu indywidualnego
mat. UM Pilzno
Niebawem odcinek ul. Americkiej w centrum miasta będzie zamknięty dla transportu indywidualnego. Od 23 sierpnia z ulicy korzystać będą mogli piesi, rowerzyści i transport publiczny. Zmiana ma charakter stały. To, w skali Czech, dosyć nowatorskie rozwiązanie.

W obu kierunkach zamknięty dla ruchu indywidualnego zostanie odcinek ul. Americkiej od ronda przy ul. Prokopovej do Klatovskiej třidy, a w przeciwną stronę – od Škroupovej do Prokopovej. Ulica pozostanie otwarta dla transportu publicznego, pieszych, rowerzystów, taksówek, służb i dostaw. Celem zmiany jest uspokojenie ruchu i poprawa warunków ruchu pieszego, rowerowego oraz komunikacji publicznej.

– Americká na to zasługuje. Miejsce to zostanie odciążone i dzięki temu zaczniemy przekształcać je w główną ulicę handlową miasta. Uspokojenie ruchu pozwoli nam poszerzyć chodniki, posadzić nowe drzewa i dodać ozdobną zieleń – tłumaczy Michal Wozobule, zastępca burmistrza ds. transportu. Jak wskazuje, poprawa przestrzeni przyciągnie więcej pieszych, którzy są źródłem zysku dla wielu znajdujących się tutaj firm.Kierowcy będą mogli korzystać z alternatywnej trasy, przebiegającej przez most Milénia, U Trati and Borską. – Modele ruchu pokazują, że zmiana organizacji transportu nie przyniesie zmotoryzowanym większych trudności, ulice U Trati i okolice Rychtářki mają wystarczającą przepustowość. Ponadto niebawem kierowcy będą mogli skorzystać z odcinka wschodniego i zachodniego miejskiej obwodnicy – dodał Michal Vozobule.

Jak przypomina portal zdopravy, codziennie przez ulicę przejeżdża 13 tys. aut. Pojazdy komunikacji miejskiej przewożą natomiast do 24 tys. podróżnych. Duże natężenie ruchu skutkuje obecnie opóźnieniami w ruchu, wynoszącymi ok. 7-16 min. w szczycie.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5