Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Pilzno myśli o 42-metrowych tramwajach

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-06-11 10:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Pilzno myśli o 42-metrowych tramwajach
fot. MJ
Operator komunikacji miejskiej w Pilźnie (PMDP) zainicjował wstępne konsultacje rynkowe z dostawcami tramwajów o dużej pojemności. Celem jest usprawnienie obsługi najbardziej popularnej linii tramwajowej 4. Tramwaje o długości 38-48 m, o których myśli Pilzno, byłyby wyjątkowe w skali Czech.

PMDP obsługuje trzy linie tramwajowe, na których jeździ łącznie 114 tramwajów. Przewoźnik stara się wymienić tabor w sposób jak najbardziej optymalny. Zakontraktowano już dostawy do siedmiu pojazdów o średniej pojemności i do 22 pojazdów dwukierunkowych. PMDP szuka teraz optymalnych tramwajów dla obsługi linii 4.

Linia 4 od dawna jest jedną z najpopularniejszych w kraju i ma bardzo szczególną pozycję w obsłudze Pilzna. – Częstotliwość rano wynosi co dwie minuty, co w praktyce koliduje z technicznymi możliwościami sygnalizacji świetlnej. Może to również prowadzić do jazdy tramwajów w stadach. Opóźniony kurs jest przepełniony, a następujące kursy są w połowie puste – opisuje Miroslav Macháň, dyrektor ds. ruchu w PMDP. – W grudniu ubiegłego roku postanowiliśmy iść w kierunku tramwajów o dużej pojemności. W ostatecznym rozrachunku pomoże to w płynnym funkcjonowaniu i sprawi, że ta linia szkieletowa będzie bardziej wydajna – dodaje..

Odnowienie floty tramwajowej odbywa się cyklicznie po około 25-30 latach. Jak informuje PMDP, w ciągu najbliższych 10 lat minie okres żywotności 72 tramwajów. – Tramwaje o dużej pojemności pozwalają nam równać się z miastami Europy Zachodniej, które wspierają bardziej wydajne długie tramwaje. Będą one tańsze, bardziej ekonomiczne i wygodniejsze dla pasażerów, nie obciążając finansowo firmy transportowej lub miasta Pilzna bardziej niż klasyczny zestaw dwóch tramwajów – mówi Roman Zarzycký, pierwszy zastępca burmistrza.

Konsultacje rynkowe mają na celu zmapowanie i przeanalizowanie możliwości dostawców oraz wyjaśnienie niektórych szczegółów specyfikacji technicznych przed dalszą oceny przydatności takich tramwajów i ewentualnie ich zakupem. W tym roku ruszyć ma przebudowa zajezdni Slovany, która umożliwi obsługę dłuższych tramwajów.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Polska otwiera wewnętrzne granice z UE. Jest data

Prawo & Finanse

Polska otwiera wewnętrzne granice z UE. Jest data

Magdalena Romanowska 10 czerwca 2020

Pilzno uzupełni tabor o pięć tramwajów EVO2

Komunikacja

Pilzno uzupełni tabor o pięć tramwajów EVO2

Rafał Dybiński 25 kwietnia 2020

Pilzno kupuje 34 tramwaje i 34 trolejbusy za pieniądze EBI

Prawo & Finanse

Pilzno kupuje 34 tramwaje i 34 trolejbusy za pieniądze EBI

Jakub Dybalski 18 lipca 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5