Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Piła z nową zajezdnią i nowymi autobusami Solarisa

Dalej Wstecz
Autor:

Martyn Janduła

Data publikacji:
2017-06-07 15:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Piła z nową zajezdnią i nowymi autobusami Solarisa
fot. MZK Piła
MZK Piła doczeka się wreszcie przebudowy zajezdni, która od czasu powstania nie była w ogóle remontowana. Podpisanie umowy odbyło się 5 czerwca w siedzibie przedsiębiorstwa.

Miejski Zakład Komunikacyjny w Pile podpisał już umowę z firmą Asta-Bud na wykonanie prac modernizacyjnych pilskiej zajezdni autobusowej. Wartość prac to ponad 3 mln zł brutto, a przewidywany termin realizacji robót i przekazania dokumentacji to 30 września 2017 roku.

Zakres prac podzielono na dwa zadania. Pierwsze z nich dotyczy prac demontażu oraz montażu nowej sieci cieplnej oraz kanalizacji deszczowej. W późniejszym etapie wykonawca wymieni nawierzchnię placu postojowego praz dróg manewrowych. Kryje się za tym ułożenie nowej kostki betonowej, wykonanie nawierzchni stacji paliw oraz parkingu B&R ze stojakiem na rowery.

– To modernizacja, która nie miała miejsca od momentu wybudowania zajezdni w 1970 roku. Od tego czasu plac zajezdni, drogi i wszystko co związane z infrastrukturą nie było remontowane. Notowaliśmy już liczne awarie, więc myślę, że nadszedł wreszcie czas wykonania także tego planu – tłumaczy Tadeusz Majewski, prezes MZK w Pile.

Wykonanie robót budowlanych, związanych z modernizacją zajezdni autobusowej oraz przebudową sieci cieplnej jest realizowane w ramach zadania pn. „Modernizacja zajezdni autobusowej”, będącego częścią projektu unijnego „Zakup autobusów niskoemisyjnych, modernizacja zajezdni autobusowej MZK Piła i rozbudowa infrastruktury dla potrzeb komunikacji miejskiej” Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014–2020. W ramach tego programu już 19 czerwca ma zostać również podpisana umowa na dostawę 11 nowych autobusów Solarisa. MZK rozstrzygnęło przetarg, akceptując warunki poznańskiej firmy.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Piła z jedną, drogą ofertą od Solarisa

Komunikacja

Piła z jedną, drogą ofertą od Solarisa

Witold Urbanowicz 25 maja 2017

Jeden chętny na dostaw hybryd do Piły

Przestrzeń

Jeden chętny na dostaw hybryd do Piły

Witold Urbanowicz 26 kwietnia 2017

Piła na autobusowych zakupach. Przetarg na cztery pojazdy

Komunikacja

Piła na autobusowych zakupach. Przetarg na cztery pojazdy

Witold Urbanowicz 30 marca 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5