Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Piła z jedną, drogą ofertą od Solarisa

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-05-25 13:13
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Piła z jedną, drogą ofertą od Solarisa
fot. MZK Piła
Piła rozpisała przetarg na dostawę czterech autobusów 12-metrowych. W postępowaniu wpłynęła jedna oferta – od firmy Solaris – i przekracza ona kosztorys zamawiającego. Zgodnie z założeniami autobusy miałyby się pojawić jeszcze w tym roku.

Przedmiotem przetargu, prowadzonego przez MZK w Pile, jest dostawa czterech fabrycznie nowych jednoczłonowych autobusów niskopodłogowych. Długość całkowitą określono na przedział 11,8-12,2 m, szerokość mieścić się ma w przedziale 2,4-2,55 m, a wysokość całkowita wraz z urządzeniami klimatyzacyjnymi ustalono na 3,1 m. Autobus musi posiadać co najmniej 90 miejsc, z tego minimum 25 miejsc siedzących i co najmniej 10 dostępnych z poziomu niskiej podłogi

Dzisiaj (25 maja) minął przesunięty termin składania ofert. Wystartował jedynie Solaris, oferując cenę 4,079 mln zł brutto. Kwota ta przewyższa budżet zamawiającego, określony na kwotę 3,788 mln zł brutto.

Zamówienie ma zostać, zgodnie z założeniami. wykonane w ciągu 135 dni od daty zawarcia umowy – najpóźniej do 15 grudnia 2017 r. Teraz MZK musi podjąć decyzję, czy podwyższyć budżet, czy też ogłosić nowe postępowanie.

Zakup autobusów jest współfinansowany ze środków unijnych. Piła rozpisała już także inny przetarg na przebudowę 11 przystanków. Rozstrzygnięto też postępowanie na dostawę sześciu hybryd. Jedyną ofertę złożył Solaris i przed kilkoma dniami została ona zaakceptowana przez zamawiającego.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Jeden chętny na dostaw hybryd do Piły

Przestrzeń

Jeden chętny na dostaw hybryd do Piły

Witold Urbanowicz 26 kwietnia 2017

Piła na autobusowych zakupach. Przetarg na cztery pojazdy

Komunikacja

Piła na autobusowych zakupach. Przetarg na cztery pojazdy

Witold Urbanowicz 30 marca 2017

Piła ogłosiła przetarg na sześć autobusów hybrydowych

Komunikacja

Piła ogłosiła przetarg na sześć autobusów hybrydowych

Jakub Dybalski 21 marca 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5