Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Piesi górą. Pasy przy Dworcu Centralnym już dostępne

Dalej Wstecz
Data publikacji:
29-12-2016
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

Drogowcy udostępnili nowe pasy przez Emilii Plater i Aleje Jerozolimskie w rejonie dworca Warszawa Centralna. To pierwsze naziemne przejście na 1,5-kilometrowym odcinku Alej w ścisłym centrum Warszawy, a w perspektywie także i kolejne.

Dobra wiadomość dla pieszych w ścisłym centrum Warszawy. Aleje Jerozolimskie przestały być barierą trudną do pokonania dla osób starszych, niepełnosprawnych, z większym bagażem, rowerzystów itp. Przy Dworcu Centralnym na skrzyżowaniu Emilii Plater i Alej Jerozolimskich udostępniono nowe pasy – po północnej i zachodniej stronie skrzyżowania. To pierwsze naziemne przejście na półtorakilometrowym odcinku między pl. Starynkiewicza a Kruczą.

Trwają jeszcze prace wykończeniowe – brukarskie i instalacyjne. Na razie z sygnalizowanego przejścia mogą korzystać piesi, ale tylko, by dostać się na drugą stronę ulicy, którą można pokonać w czasie jednej zmiany świateł (bez dzielenia przejścia na połówki jezdni). Nie działa jeszcze dojście do przystanku tramwajowego w kierunku Ochoty, nie ukończono jeszcze przejazdu dla rowerzystów. Jednocześnie pasażerowie i mieszkańcy nadal mogą korzystać z istniejącego przejścia podziemnego. ZDM przekonuje, że nowe pasy nie pogorszą warunków ruchu komunikacji miejskiej i samochodów.

To pierwsze z zapowiadanych nowych pasów w ciągu Alej Jerozolimskich. Przejścia naziemne zapowiadane są na okolicznych rondach Czterdziestolatka oraz Dmowskiego. To drugie ma zostać przebudowywane stopniowo – wpierw mają się pojawić przejścia z tyłu istniejących przystanków tramwajowych. W kolejnym etapie rondo ma zamienić się w zwykłe skrzyżowanie z pasami bezpośrednio przy przecięciu ulic. Przy okazji przebudowy ronda Czterdziestolatka zwężona ma zostać al. Jana Pawła II na odcinku do ronda ON.
 
W ostatnim okresie polityka Ratusza w zakresie mobilności zmienia się. Pierwszą jaskółką zmian były pasy przez Emilii Plater, na wysokości Złotych Tarasów, które pojawiły się tymczasowo, podczas remontu podziemi Dworca Centralnego. Piesi zagłosowali jednak nogami i pasy zostały – bez wielkiej straty w tym przypadku dla kierowców. Urzędnicy zapowiedzieli szereg zmian, dzięki którym centrum ma stać się przyjaźniejsze dla pieszych.

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Dąbrowa Górnicza: Zniknęła kładka nad Sobieskiego. W zamian pasy

Przestrzeń

Warszawa. Plac Teatralny wymyślony z mieszkańcami na nowo

Przestrzeń

Warszawa. Plac Teatralny wymyślony z mieszkańcami na nowo

inf. pras. UM Warszawa 27 czerwca 2023

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Dąbrowa Górnicza: Zniknęła kładka nad Sobieskiego. W zamian pasy

Przestrzeń

Warszawa. Plac Teatralny wymyślony z mieszkańcami na nowo

Przestrzeń

Warszawa. Plac Teatralny wymyślony z mieszkańcami na nowo

inf. pras. UM Warszawa 27 czerwca 2023

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5