Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Pierwszy Twist Tramwajów Śląskich z klimatyzacją już na ulicach

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Data publikacji:
12-08-2022
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. Tramwaje Śląskie

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Pierwszy Twist Tramwajów Śląskich z klimatyzacją już na ulicach
fot. Tramwaje Śląskie
Pierwszy zmodernizowany tramwaj Pesa Twist należący do Tramwajów Śląskich został doposażony w klimatyzację całopojazdową i kursuje już z pasażerami. Przewoźnik informuje, że klimatyzację posiadają aktualnie 62 wagony tramwajowe spółki.

Pasażerowie mają już okazję podróżować pierwszym z pięciu wagonów typu 2012 N doposażanych w klimatyzację w przedziale pasażerskim. Trzydzieści tramwajów bydgoskiego producenta Pesa Bydgoszcz zakupionych przez spółkę Tramwaje Śląskie w ramach poprzedniej perspektywy unijnej, dostarczonych w latach 2013-2014, wyposażonych było jedynie w klimatyzację w kabinie motorniczego. Obecnie trwa odbiór drugiego wagonu, który powinien jeszcze w tym miesiącu wozić pasażerów. Pozostałe trzy wagony z pełną klimatyzacją wyjadą na tory do końca 2022 r.

Dzięki pozyskanym funduszom unijnym oraz środkom własnym Spółka stale podnosi standard świadczonych usług starając się sprostać oczekiwaniom pasażerów. W klimatyzację w przedziale pasażerskim wyposażone są wszystkie nowe tramwaje typu 2017N i typu 2012N-10 produkcji Pesa Bydgoszcz oraz wagony typu MF10 i MF11 produkcji Modertrans Poznań dostarczone w ramach realizowanego Projektu unijnego. Ponadto, od 2020 roku Zakład Usługowo Remontowy w Chorzowie w ramach prowadzonych modernizacji wagonów 116 ND doposażył cztery wagony w układ klimatyzacji przedziału pasażerskiego. Proces ten będzie kontynuowany podczas kolejnych modernizacji.

Obecnie Spółka dysponuje 62 wagonami wyposażonymi w pełną klimatyzację.

Partnerzy działu

Sultof
GMV

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5