Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Pierwszy tramwaj wyprodukowany w Siedlcach opuścił zakład Stadlera

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2018-04-23 09:43
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa Stadler

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Pierwszy tramwaj wyprodukowany w Siedlcach opuścił zakład Stadlera
fot. Stadler
Pierwszy tramwaj wyprodukowany w Siedlcach opuścił zakład Stadlera
Pierwszy tramwaj wyprodukowany w Siedlcach opuścił zakład Stadlera
W zakładzie Stadler Polska w Siedlcach trwa realizacja zamówienia na dostawę 30 tramwajów z opcją na kolejne 10 pojazdów dla czeskiego miasta Ostrawa. Jest to pierwszy w historii zakładu kontrakt na budowę tramwajów. Następnym jest zamówienie na dostawę 35 tramwajów dla Krakowa z opcją na kolejne 15 pojazdów – obecnie na etapie konstrukcji pojazdu.

21 kwietnia wyjechał z zakładu Stadler Polska pierwszy gotowy tramwaj Tango NF2 nOVA dla Ostrawy. Pojazd rozpoczyna testy statyczne i dynamiczne wymagane do uzyskania homologacji. Kolejny pojazd opuści zakład z końcem kwietnia, a następne sukcesywnie w nadchodzących miesiącach. Produkcja tramwajów dla Ostrawy przebiega zgodnie z planem. Wszystkie pojazdy zostaną przekazane zamawiającemu do końca lipca 2019 roku, a pierwsze wyjadą na tory z pasażerami już w sierpniu 2018.

Tramwaj Tango NF2 nOVA to nowoczesny pojazd zapewniający wysoki komfort jazdy i niskie koszty eksploatacji. Posiada modułową budowę, ergonomiczną kabinę motorniczego i jest w pełni klimatyzowany. Obrotowe wózki jezdne z elastyczną ramą zapewniają spokojny bieg pojazdu. Charakteryzuje się także niskim poziomem hałasu nawet przy dużych prędkościach. Tramwaj jest w pełni niskopodłogowy i dostosowany do potrzeb osób o ograniczonej mobilności. Jego konstrukcja spełnia wszystkie istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa standardy UE. Dodatkowo czoło tramwaju jest ukształtowane optymalnie pod kątem zapewnienia bezpieczeństwa pieszych.


fot. Stadler

Dwuczłonowe tramwaje nOVA mają długość 24,9 m, szerokość 2,5 m i wysokość 3,6 m. Mieszczą do 188 pasażerów, w tym 61 na miejscach siedzących. Pojazdy są w całości niskopodłogowe i mają czworo szerokich, dwuskrzydłowych drzwi, umożliwiających szybkie wsiadanie i wysiadanie, a także rampę dla wózków inwalidzkich. Rozwijają maksymalną prędkość do 80 km/h.

Spółka Stadler Polska działa w Siedlcach już ponad dziesięć lat. Dotychczas specjalizowała się w produkcji pociągów – znanych i lubianych przez pasażerów pojazdów typu FLIRT, a także GTW. Zakład wyprodukował 400 pociągów, które są eksploatowane na torach w Polsce, Czechach, Niemczech, Holandii, Norwegii, Węgier i w innych krajach. – Bardzo się cieszę, że poszerzamy paletę produkowanych w Siedlcach pojazdów o kolejny typ. Od początku naszej działalności nieprzerwanie się rozwijamy i inwestujemy w rozbudowę zakładu. Jestem przekonany, że produkowane w naszym zakładzie tramwaje powiększą grono naszych zadowolonych klientów i pasażerów – powiedział Tomasz Prejs, dyrektor zarządzający Stadler Polska.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Powstający w Polsce tramwaj dla Ostrawy nabiera kształtów

Przestrzeń

Powstający w Polsce tramwaj dla Ostrawy nabiera kształtów

Witold Urbanowicz 22 marca 2018

Przyszłe tramwaje dla Ostrawy z nowym wyglądem i nazwą

Przestrzeń

Przyszłe tramwaje dla Ostrawy z nowym wyglądem i nazwą

Witold Urbanowicz 14 czerwca 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5