Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Pierwszy tramwaj Qline w Detroit

Dalej Wstecz
Autor:

Łukasz Pastor

Data publikacji:
2016-09-15 10:07
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
M-1 Rail/lp

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Pierwszy tramwaj Qline w Detroit
Fot. M-1 Rail
Na dwa miesiące przed planowanym terminem dostawy, do Detroit dojechał pierwszy tramwaj Qline, który będzie obsługiwał nową linię tramwajową. Linia zacznie funkcjonować wiosną przyszłego roku. Budowa nowej linii to próba ożywienia miasta noszącego łatkę "upadłego".

Tramwaj wyprodukowany został przez amerykańskiego producenta - firmę Brookville Equipment Corporation. Zamawiający cieszy się z przedterminowej dostawy. - Odebranie tramwaju przed terminem zapewni nam to, że mieszkańcy będą mogli prościej odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Da to nam także dodatkowy czas na lekcje dla motorniczych - powiedział Paul Childs z firmy M-1 Rail. W ciągu kilku kolejnych tygodni zakończone zostaną niezbędne prace związane z infrastrukturą, zanim tramwaj po raz pierwszy pojawi się na Woodward Avenue.

Trójczłonowy tramwaj Qline ma długość ok. 20,1 m. Na pokładzie pojazdu znajdzie się miejsce dla 125 pasażerów. Tory tramwajowe są budowane w pasie drogowym, a więc tramwaj będzie współdzielił drogę z użytkownikami samochodów. Tramwaj Qline będzie rozpędzał się do prędkości blisko 60 km/h. Na pokładzie tramwajów będzie dostępna sieć bezpłatnego internetu. Znajdą się w nim także wieszaki na rowery oraz klimatyzacja. Tramwaj będzie w pełni dostępny dla osób niepełnosprawnych.

Firma M-1 Rail rozpoczęła właśnie pierwsze testy budowanej infrastruktury. Zanim tramwaj wyjedzie w swoją pierwszą podróż z pasażerami na pokładzie, takich testów zostanie przeprowadzonych około tysiąca. W tej chwili są one prowadzone przy wykorzystaniu specjalnego urządzenia, które sprawdza, czy tory nie są wykonane wadliwie. Za kilka tygodni na tory wjedzie dostarczony tramwaj.

- Dostawa pierwszego pojazdu to milowy krok w tej inwestycji - podkreślił Matt Cullen - szew M-1 Rail. Zamówiliśmy elegancki, nowoczesny pojazd o wyjątkowej jakości. Projekt ten jest jednym z najbardziej innowacyjnych projektów transportu publicznego we współczesnym świecie. A wszystko dzięki innowacyjnej technologii, która pozwala na zasilanie pojazdu za pomocą baterii - bez wykorzystania napowietrznej sieci trakcyjnej - dodał.

Firma Brookville Equipment Corporation dostarczy jeszcze pięć tramwajów do obsługi linii w Detroit.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Po co Krakowowi tramwaje, które przejadą 3 km bez sieci?

Komunikacja

Po co Krakowowi tramwaje, które przejadą 3 km bez sieci?

Witold Urbanowicz 15 września 2016

Ponad 50 dworców na Wschodzie Polski do przebudowy

Przestrzeń

Ponad 50 dworców na Wschodzie Polski do przebudowy

Paweł Rydzyński 15 września 2016

GMV: Kalibracja systemów informacji trwa do trzech miesięcy

Mobilność

GMV: Kalibracja systemów informacji trwa do trzech miesięcy

Martyn Janduła 15 września 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5