Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Pierwszy krok do nowego Dworca Autobusowego Warszawa Zachodnia

Dalej Wstecz
Autor:

Martyn Janduła

Data publikacji:
2016-10-07 15:50
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Pierwszy krok do nowego Dworca Autobusowego Warszawa Zachodnia
fot. MJPowstaje już studium możliwości realizacji inwestycji nowego dworca
Polonus przygotowuje się powoli do budowy nowego dworca autobusowego Warszawa Zachodnia. Wybrany został już wykonawca, który przygotuje wstępne studium możliwości realizacji inwestycji. To pierwszy krok do powstania koncepcji architektoniczno-budowalanej nowego budynku.

Polonus, spółka w posiadaniu której jest autobusowy dworzec Warszawa Zachodnia, poważnie myśli o budowie nowego budynku do obsługi pasażerów. Inwestycja miałaby się wpisywać w intermodalny charakter tego obszaru, gdzie nastąpiłaby integracja praktycznie wszystkich usług transportu publicznego – kolei, autobusów, metra i tramwaju.

Spółka wybrała już w drugiej połowie września podmiot, który opracuje studium możliwości realizacji inwestycji nowego Dworca Autobusowego Warszawa Zachodnia. Zgodnie z warunkami konkursu studium powinno powstać do 16 grudnia tego roku. Firmą, która odpowiada za jego powstanie jest Infra Centrum Doradztwa z Warszawy.

– Dopiero po wykonaniu studium będzie można odpowiedzieć na pytania dotyczące koncepcji realizacji, źródeł finansowania oraz sposobu wkomponowania funkcji nowego dworca autobusowego do węzła intermodalnego realizowanego transportu publicznego w tym rejonie – komentuje Andrzej Padziński, dyrektor operacyjny Polonusa.

Przygotowanie studium możliwości realizacji inwestycji stanowić będzie materiał wyjściowy do wykonania koncepcji architektoniczno-budowalanej Dworca Autobusowego Warszawa Zachodnia wraz ze studium wykonalności. Celem opracowania jest określenie szczegółowych warunków usytuowania dworca na wskazanej przez Polonusa powierzchni. Umożliwi to wykonania wspomnianej koncepcji oraz projektu budowlanego w zakresie infrastruktury pasażerskiej, z zapewnieniem rozwiązań logistycznych obsługi dworca.

– Wynik opracowania będzie w dużej mierze fundamentem decyzyjnym dla zarządu spółki, rady nadzorczej i Ministerstwa Skarbu Państwa będącego właścicielem spółki w kwestiach decyzyjnych dotyczących dalszego harmonogramu i ścieżki postępowania – tłumaczy Padziński.

Jak informowali już wcześniej zarządcy dworca, budowa nowego dworca autobusowego powinna być realizowana w perspektywie czasowej zgodniej z planowanymi inwestycjami Tramwajów Warszawskich oraz PLK, które obejmują ten sam teren.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Kielce: Startuje konkurs na przebudowę odlotowego dworca PKS

Przestrzeń

Kielce: Startuje konkurs na przebudowę odlotowego dworca PKS

Witold Urbanowicz 19 sierpnia 2016

Białystok. Dworzec PKS i stacja PKP do przebudowy

Przestrzeń

Białystok. Dworzec PKS i stacja PKP do przebudowy

Rafał Stawecki 11 kwietnia 2016

Łódź Kaliska: Czyje są ziemie na granicy dworców?

Przestrzeń

Łódź Kaliska: Czyje są ziemie na granicy dworców?

Kasper Fiszer 23 lutego 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5