Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Pierwszy autobus Yutonga w Polsce. Dotarł do Bobowej

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-02-03 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa NaszaBobowa.p’/ informacja własna

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Pierwszy autobus Yutonga w Polsce. Dotarł do Bobowej
fot. UG Bobowa
Dzięki programowi Kangur, rozpisanego przez NFOŚiGW, gmina Bobowa zakupiła szkolny autobus elektryczny wraz ze stacją ładowania. Zamówienie zostało udzielone konsorcjum Busneksu Poland z Warszawy i Yutong z Chin. Pojazd dotarł już małopolskiej gminy.

Przedmiotem zamówienia jest dostarczenie szkolnego autobusu elektrycznego oraz stacji do ładowania. Zakup jest elementem programu Kangur. Jest to fundusz utworzony w ramach Systemu Zielonych Inwestycji (GIS), czyli w uproszeniu pieniędzy gromadzonych w efekcie handlu limitami emisji w przemyśle, który działa w oparciu o międzynarodowe porozumienia. Z nich finansuje się rozmaite inwestycje mające na względzie cele ekologiczne i związane z czystym powietrzem. Wysokość dofinansowania, udzielonego przez NFOŚiGW, sięga 90%.

Gmina Bobowa była zainteresowana zakupem autobusu o długości 8,3-9,5 m, mogących pomieścić min. 35 osób, w tym 25 na miejscach siedzących. Wymagane były min. dwoje drzwi w układzie 1-2-0 lub 2-2-0. Pojazd ma być wyposażony w silnik bądź silniki elektryczne o mocy min. 120 kW, z funkcją odzyskiwania energii podczas hamowania oraz ograniczeniem prędkości do 90 km/h. Wymagane są magazyny energii o pojemności min. 140 kWh, zapewniające zasięg na poziomie co najmniej 120 km. Przewidziano złącza do ładowania plug-in.

Fabrycznie nowy autobus elektryczny – oznaczony jako Yutong E8 – został już dostarczony do Bobowej. Autobus przystosowany jest do przewozu osób niepełnosprawnych, a także wyposażony w stanowisko na wózek inwalidzki lub dziecięcy. Nowopowstała stacja ładowania będzie służyła jako punkt ładowania pojazdów elektrycznych. Stacja zlokalizowana jest przy ulicy Zielonej w Bobowej.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5