Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Pierwsze ulice nad metrem otwarte. Teraz pora na Targową

Dalej Wstecz
Data publikacji:
01-10-2014
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Pierwsze ulice nad metrem otwarte. Teraz pora na Targową
fot. WU
Zgodnie z oczekiwaniami wczoraj wieczorem (30 września) otworzono trzy ulice nad centralnym odcinkiem II linii metra. – To historyczna chwila. Budowanie II linii metra w centrum Warszawy było [z uwagi na utrudnienia] odważnym przedsięwzięciem – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz. Dziś pora na ulicę Targową na Pradze.

Ulice zajęte przez budowę centralnego odcinka II linii metra zostały otwarte chwilę po godz. 22. – To historyczna chwila. Po trzech latach otwieramy ulice Świętokrzyską, Prostą i Sokolą nad metrem. To oczywiście wydawało się, że są to wieki, zwłaszcza dla tych, co tutaj mieszkali i pracowali. Ale to jest nic, jeżeli chodzi o czas budowy siedmiu stacji w centrum miasta, gdzie jest największy ruch – komentowała Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent miasta. Ulice zupełnie zmieniły swój charakter.

– Budowanie II linii metra w centrum Warszawy było odważnym przedsięwzięciem. Cieszę się, że Warszawa jest dynamiczna, tętni życiem i że wreszcie, po 70 latach oczekiwania, będziemy mieli II linię. Myślę, że trzeba w tej chwili przejść do budowy kolejnych 11 stacji – mówiła Gronkiewicz-Waltz.

Jak dodały władze miasta, możliwe są jeszcze drobne poprawki. – Jak się kończy remont domu, to zostaje gdzieś drabina, trzeba dobrze wysprzątać. Tutaj też będą pewne rzeczy do sprzątania, ale generalnie ulica będzie przejezdna – wskazywała prezydent.


Władze miasta, z Hanną Gronkiewicz-Waltz na czele, fot. WU

Gronkiewicz-Waltz odniosła się też do głosów krytyki związanej z małą liczbą drzew posadzonych w ziemi. – Wszędzie tam, gdzie były miejsca, posadzono drzewa. Tam, gdzie nie było takiej możliwości, postawiono drzewa i krzaki w donicach – mówiła prezydent. Jak wyjaśniała, pod chodniki przeniesiono wiele instalacji i drzewa mogłyby zagrażać ich bezpieczeństwu. Przypomniała zarazem, że 47% obszaru Warszawy to zieleń, z czego 15% stanowią lasy.

Dzisiejszego wieczoru otwarta zostanie Targowa w rejonie stacji metra Dworzec Wileński. Nie pojadą tędy jednak jeszcze tramwaje. – Roboty tramwajowe powinny być zakończone do końca października. Są prowadzone równolegle do kontraktu metra i nie są związane bezpośrednio z nim związane, a muszą być wykonane – wyjaśnia Jerzy Lejk, prezes Metra Warszawskiego.

Wczoraj wykonawca zgłosił gotowość do odbiorów wszystkich obiektów na centralnym odcinku II linii metra. Pasażerowie mają skorzystać z niej jeszcze w tym roku.

AKTUALIZACJA GODZ. 16:45: Otwarcie Targowej przesunięte na czwartek 2 października na ok. godz. 22:00.


fot. WU
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Metro zapewniło dodatkowych klientów w Wola Parku

Przestrzeń

Metro zapewniło dodatkowych klientów w Wola Parku

Witold Urbanowicz 13 sierpnia 2023

W warszawskim metrze pojawi się biblioteka publiczna

Przestrzeń

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Metro zapewniło dodatkowych klientów w Wola Parku

Przestrzeń

Metro zapewniło dodatkowych klientów w Wola Parku

Witold Urbanowicz 13 sierpnia 2023

W warszawskim metrze pojawi się biblioteka publiczna

Przestrzeń

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5